VIDEO Namiesto povinnej jazdy vydretá výhra: Rozhodol nádherný gól Lantošiho

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vydretá výhra s Britmi, pozrite si nádherný gól Lantošiho, ktorý rozhodol

Slovenská hokejová reprezentácia vyhrala aj svoj druhý zápas na MS v Lotyšsku a zatiaľ nestratila ani bod. Namiesto povinnej jazdy sa však zverenci Craiga Ramsayho proti Veľkej Británii nečakane vytrápili - vyhrali len tesne 2:1.

Po 25 sekundách otvoril skóre zápasu Marek Hrivík. Po úvodnej tretine musel vystriedať zranený Branislav Konrád, nahradil ho Július Hudáček. A mal ťažký vstup do zápasu. Briti s ojedinelej šance v 23. minúte vyrovnali zásluhou Liama Kirka.

Našťastie prišla rýchla reakcia Slovákov - v 25. minúte po parádnej akcii nádhernou strelou strelil víťazný gól Róbert Lantoši. Ten bol ústrednou postavou stretnutia s bilanciou 1+1.

Slováci rovnako ako počas prípravy zlyhali v efektivite. Mali množstvo šancí a dobrých streleckých príležitostí, no premenili len dve z nich.

Podstatné však je, že po dvoch zápasoch má SR na konte plných šesť bodov. Sústrediť sa už treba na pondelňajší dôležitý zápas s Ruskom.