Česi prežívajú úspešný štart na MS v hokeji 2024, po rokoch zdolali Dánov v riadnom hracom čase

v kategórii: Hokej 0

Českí hokejisti nasúkali súperovi sedmičku.

17.5.2024 (SITA.sk) - Českí hokejisti prežívajú vydarený vstup do svetového šampionátu na domácom ľade v Prahe.

V úvodných štyroch zápasoch prehrali len raz a aj to iba po nájazdoch so Švajčiarmi (1:2 sn) a v tabuľke A-skupiny im s 9 bodmi patrí druhá priečka práve za Švajčiarmi.

Kľúčový gól

V stredu Česi potešili takmer 17 a pol tisíc fanúšikov v O2 Arene triumfom nad Dánmi 7:4. Pritom hokejisti zo severu Európy ako prví v zápase viedli a v druhej tretine dorovnali z 1:3 na 3:3.

"Kľúčový bol gól Kundrátka na 4:3. Po dánskom vyrovnaní naši hráči zapli na vyššie obrátky a ukázali morálku, súper to potom otvoril, nemal zaistenú obranu my sme premenili brejky. Som šťastný, ale nič jednoduché to nebolo," vravel novinárom český tréner Radim Rulík, cituje ho aj iDnes.cz.

Historické štatistiky

Pohľad do historických štatistík vraví, že Dáni nie sú obľúbený súper Čechov na vrcholných podujatiach. V posledných 11 rokoch ich v riadnom hracom čase zdolali po prvý raz. Inak vyhrali iba dvakrát po nájazdoch, prehrali dvakrát po nájazdoch a na OH 2022 v Pekingu prehrali v riadnom hracom čase 1:2.

"Dáni hrajú podobný štýl ako Švédi. V minulosti sme proti nim hrali zápasy, keď sme mali 50 striel a prehrali o gól alebo sa išlo do predĺženia," skonštatoval Rulík.

Súboje Čechov a Dánov

Súboje Čechov a Dánov sa väčšinou vyznačovali veľkou bojovnosťou a menším počtom strelených gólov. Vo štvrtok to českí hokejisti zlomili a nasúkali súperovi sedmičku.

"Nechali sme sa čiastočne strhnúť atmosférou, aj preto toľko gólov. Dôležité však je, že za stavu 3:3 už góly naskakovali prakticky iba na našej strane a v ofenzíve nám fungovalo viacero vecí, napríklad clonenie pred bránkou," zhodnotil Rulík.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.