Domáce mužstvo podľahlo po nájazdoch Švajčiarom, menovcovi českého premiéra vlialo energiu do žíl narodenie dcéry

v kategórii: Hokej 0

Kevin Fiala odohral až v pondelok prvý zápas na šampionáte.

15.5.2024 (SITA.sk) - Humorne by sa dalo povedať, že po pondelňajšom zápase hokejových majstrovstiev sveta medzi Švajčiarskom a Českom budú mať niektorí českí fanúšikovia opäť o čosi menej radi priezvisko Fiala. Predovšetkým tí euroskeptickejšie naladení.

Českí hokejisti v pondelok večer prehrali v dueli pražskej A-skupiny MS so Švajčiarmi 1:2 po samostatných nájazdoch, pričom pri všetkom podstatnom z pohľadu víťazstva "Helvétov" bol menovec súčasného českého premiéra Petra Fialu - Kevin.

Hráč s českými koreňmi pôsobiaci v tíme zámorskej NHL Los Angeles Kings v 14. minúte v presilovke otvoril skóre duelu a v nájazdovej lotérii ako jeden z dvoch Švajčiarov premenil svoj pokus.

Fiala odohral až v pondelok prvý zápas na šampionáte. Do dejiska priletel deň po tom, ako jeho manželka Jessica porodila dcéru Maisie-Mae. Zápas proti tímu organizátorskej krajiny, odkiaľ pochádzajú jeho rodičia, si viditeľne užíval.

"Možno vo mne bolo trochu novej otcovskej energie. V prvom rade sa chcem poďakovať mojej manželke, že ma nechala ísť. Veľmi ma podporovala a chcela, aby som hral. Som jej za to veľmi vďačný," povedal 27-ročný rodák zo švajčiarskeho St. Gallenu podľa oficiálneho webu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2024: 4. deň /13. máj (fotografie)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.