Sýkora: Návrat do New Yorku možno už počas sezóny. Tieto dve veci mi odporučili

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Adam Sýkora prezradil, že má šancu vrátiť sa do New Yorku už v tejto sezóne. V klube mu odporučili dve veci

Slovenský útočník Adam Sýkora bol v tohtoročnom drafte NHL najvyššou voľbou New York Rangers, slávny klub z Manhattanu si reprezentanta vybral v druhom kole.

Sýkora zaujal výkonmi v nováčikovskom kempe a dostal pozvánku aj do hlavného kempu, kde sa stretol s najväčšími hviezdami Rangers. Zaujal tým, že "zvalcoval" v modelovanom zápase najlepšieho brankára NHL Igora Šesťorkina a dostal šancu aj v jednom prípravnom stretnutí. Hral v mestskom derby proti Islanders.

„Cítim na sebe, že aj kemp v zámorí mi pomohol k tomu, že mám viac sebavedomia. Viac si dovolím s pukom, chcem viac tvoriť. Ale žiadny veľký tlak si na seba nevytváram," hovoril o prínosoch predsezónneho kempu v zámorí pre Pravdu.

S klubom sa dohodol, že odohrá sezónu na Slovensku v Nitre. Vrátil sa do dobre známeho prostredia. Pripúšťa, že za určitých okolností by sa do New Yorku mohol vrátiť už aj počas tejto sezóny.

„Mám veľkú motiváciu sa do New Yorku čo najskôr vrátiť. Príležitosť môže prísť už v tejto sezóne," hovoril mladý reprezentant. „V prípade, že by sa im zranil väčší počet hráčov alebo sa udialo niečo nečakané, tak existuje aj takáto alternatíva. Budem pripravený."

Od trénerov Rangers si zobral množstvo rád a odporučili mu najmä dve veci.

„Mám sa viac tlačiť do bránky. Tiež mi odporučili, aby som používal protismernú kľučku, po ktorej je väčšia šanca, že zostanem voľný," prezradil Adam Sýkora.