SZĽH vysvetľuje nejasnosti okolo (ne)hlasovania o hráčoch z KHL v reprezentácii

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

SZĽH reaguje na nejasnosti okolo (ne)hlasovania o hráčoch z KHL v reprezentácii.

Výkonný výbor SZĽH zhruba pred mesiacom zverejnil svoje stanovisko k Slovákom v KHL a ich reprezentácii. Ako prvá a zatiaľ jediná krajina z Európskej únie Slovensko povolilo hráčom z KHL obliekať naďalej dres národného tímu. Aktuálne sa to týka siedmich hráčov (Rybár, Húska, J.Hudáček, Čajkovský, Jaroš, Liška a Krištof).

Nasledovali nejasnosti. Jeden z členov Výkonného výboru SZĽH Branislav Semančík vo svojom príspevku na sociálnej sieti tvrdil, že k hlasovaniu o predmetnej veci vôbec neprišlo. Další z členov Výkonného výboru Michal Handzuš odstúpil z funkcie práve pre rozhodnutie o povolení hráčom z KHL obliekať reprezentačný dres.

SZĽH zverejnil na svojom webe zápisnicu zo spomínaného zasadnutia, na ktorom sa téma Slovákov v KHL a ich (ne)reprezentácia riešila. Priznal, že o danej veci sa skutočne nehlasovalo.

M. Handzuš požiadal členov VV, aby sa na pôde VV prerokovala a prediskutovala téma pôsobenia slovenských hokejistov v KHL a ich následné nominovanie do reprezentácie SR. M. Handzuš uviedol, že by bolo vhodné k uvedenej téme vyjadriť svoje stanovisko.

Následne sa k danej téme vyjadrili všetci prítomní členovia VV, pričom všetci sa zhodli, že o uvedenej téme sa nebude hlasovať, ale každý k nej iba vyjadrí svoj názor a o prípadnom hlasovaní k zákazu reprezentovať slovenským hokejistom pôsobiacim v KHL sa bude rozhodovať až za prítomnosti všetkých členov VV.

Vzhľadom na dopyt médií k predmetnej téme sa členovia VV zhodli, že bude nateraz zaslané stanovisko za SZĽH resp. aj väčšinový názor členov VV a v prípade odlišného stanoviska budú jednotliví členovia VV komunikovať svoj názor osobitne."

Názor väčšiny členov Výkonného výboru bol, že Slováci z KHL môžu naďalej reprezentovať. Proti bol len Handzuš. A preto by ani hlasovanie nedopadlo inak.

Spomínané rozhodnutie SZĽH pobúrilo mnoho fanúšikov, odbornú hokejovú verejnosť aj mnoho sponzorov, ktorí s týmto rozhodnutím nesúhlasia.