Slafkovský odohral prvý zápas v elitnej formácii Canadiens

v kategórii: Hokej 0

Juraj Slafkovský hral v utorok prvýkrát v prvej útočnej formácii Montrealu Canadiens.

7.10.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový reprezentant Juraj Slafkovský má za sebou prvý zápas v elitnej formácii tímu Montreal Canadiens zo zámorskej NHL, v utorkovom prípravnom dueli proti Ottawe Senators (4:5) si zahral s Nickom Suzukim a Colom Caufieldom.

Podľa Marca Dumonta z portálu Montreal Hockey Now bolo na tohtoročnej draftovej jednotke vidieť, že hrá druhé stretnutie za dva dní. Osemnásťročný Košičan však podľa odborníka ukázal aj veľký potenciál.

Prejavoval jasné známky únavy, pri druhom góle súpera nebol na svojej pozícii. Nedarilo sa mu ani presne prihrávať, najmä v útočnom pásme. Chýbala mu tiež rovnováha, počas prvých dvoch tretín viackrát spadol," zhodnotil Dumont utorkový výkon Slafkovského.

Uznal však, že mladý Slovák je pod veľkým tlakom: „Je ťažké predstaviť si, akému veľkému tlaku teraz čelí. A to nielen pre jeho pozíciu na drafte, ale aj preto, lebo Montreal má dlhodobo problémy s rozvojom svojich vysoko draftovaných hráčov."

Dumont napokon vyzdvihol silné stránky bronzového medailistu zo ZOH 2022 v Pekingu. „Ukázal záblesky toho, prečo klub chce investovať do jeho rozvoja. Dosah hokejky je jeho zbraňou v obrannom pásme, ľahko zastavuje akcie súperov. Má dobrý útočný inštinkt, čo dokazuje jeho schopnosť nájsť si voľný priestor. Ak zlepší svoje načasovanie a rozhodovanie, rýchlo sa zvýši počet jeho gólových šancí," myslí si expert o Slafkovskom, ktorý v dueli proti Ottawe odohral 22:24 min, najviac z hráčov Montrealu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.