Slovenská verzia Jágra. Snúbi silu, talent aj kus špinavca, píšu Česi o našej hviezde

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Podľa Čechov do TOP 5 európskych talentov pre draft NHL patria dvaja Slováci. Slovenská verzia Jágra, snúbi talent, silu aj kus špinavca, píšu o jednom z nich

Český isport.cz priniesol rebríček TOP 5 najväčších európskych talentov pre budúcoročný draft NHL. Autori do neho zaradili dvoch slovenských hokejistov.

Krídelníka Juraja Slafkovského (17), ktorý hráva vo fínskom TPS Turku. „Slovenská verzia mladého Jaromíra Jágra. Zahral si na MS v Rige, tretiu sezónu pôsobí vo Fínsku, za Turku už hrá najvyššiu súťaž. Na letnom Hlinka-Gretzky Cupe viedol osemnástku k senzačnému striebru. Má v sebe silu, talent aj kus špinavca," píše isport.cz o slovenskom prospekte.

V spomínanom výbere TOP 5 najväčších európskych talentov nemôže chýbať obranca Šimon Nemec (17).

„Ako najužitočnejší hráč Hlinka-Gretzky Cupu pomohol Slovensku k prekvapujúcemu zisku strieborných medailí. Predtým na MS dospelých už chodil na prvú presilovku. Všestranný bek, slušne produktívny. V drafte môže preskočiť Davida Jiříčka."

Okrem spomínanej slovenskej dvojice český portál zaradil do TOP 5 Rusov Ivana Mirošničenka, Matveja Mičkova a Fína Joakima Kemella.