VIDEO Prekonal Forsberga, Nylandera či Pastrňáka! 16-ročný slovenský mladík sa blysol vo Švédsku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Otvoril si gólový účet vo Švédsku. 16-ročný slovenský mladík prekonal mená ako Filip Forsberg, David Pastrňák či William Nylander!

Prekonal rekord Mariána Gáboríka a stal sa historicky najmladším strelcom slovenskej extraligy. Na Hlinka Gretzky Cupe bol jedným z najlepších hráčov turnaja a výrazne sa podpísal na finálovej účasti slovenského tímu.

16-ročný Dalibor Dvorský neprestáva udivovať. Vo Švédsku sa z juniorky AIK Štokholm prebojoval do prvého tímu. V stretnutí proti IF Troja-Ljungby si otvoril bodový aj gólový účet. Dvorský v nájazdoch premenil oba svoje pokusy, vrátane víťazného a tento gól mu išiel do štatistík.

Vo veku 16 rokov a 169 dní sa stal piatym najmladším strelcom v histórii druhej najvyššej švédskej ligy a vôbec najmladším zahraničným autorom gólu! Jeden z najžiarivejších prospektov slovenského hokeja (zámorskí experti mu predpovedajú popredné pozície v drafte NHL 2023) predbehol aj takých hráčov ako Filip Forsberg, David Pastrňák či William Nylander - všetko súčasné hviezdy zámorskej profiligy.