Káder slovenskej reprezentácie opúšťa brankár a traja útočníci. Tím trápi najmä zdravotný stav Hrivíka

v kategórii: Hokej 0

S tímom v príprave na májové majstrovstvá sveta v Česku nepokračuje brankár Dávid Hrenák.

23.4.2024 (SITA.sk) - Po minulotýždňových prípravných dueloch proti domácim Nemcom (3:7 a 5:4 po predĺžení) realizačný tím slovenskej hokejovej reprezentácie vyradil z kádra štyroch hráčov. Ako informuje oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), s tímom v príprave na májové majstrovstvá sveta v Česku nepokračuje brankár Dávid Hrenák ani útočníci Silvester Kusko, Marek Hecl a Andrej Kukuča.

Ich miesta v národnom výbere od utorka zaujmú gólman Stanislav Škorvánek a štyria útočníci Marek Hrivík, Peter Cehlárik, Andrej Kudrna a Matúš Sukeľ. V apríli zatiaľ Slováci absolvovali štyri prípravné stretnutia.

Súperi Slovákov na tohtoročných MS

Najprv v Humennom zdolali Švajčiarov 3:0 a 5:3, potom prišli spomenuté dve stretnutia v Nemecku proti domácim. Pred odchodom na MS do Česka (10. - 26. mája) budú hrať slovenskí hokejisti už len doma.

V Trenčíne a Bratislave si zmerajú sily s Čechmi (26. a 27. apríla), v Žiline na nich čaká súboj proti Poliakom (3. mája) a generálkou na svetový šampionát bude bratislavský duel proti Američanom (7. mája). Na MS sa slovenskí hráči SR v základnej skupine v Ostrave a ich súpermi budú postupne Nemci, Kazachovia, Američania, Poliaci, Francúzi, Lotyši a Švédi.

"Zatiaľ sme spokojní, tri víťazstvá zo štyroch zápasov je dobrá vizitka. Veľa hráčov podáva dobré výkony, trénerom sťažujú situáciu. Bohužiaľ, prišiel čas aj na zmeny," cituje generálneho manažéra tímu Miroslava Šatana web HockeySlovakia.sk.

Zdravotné ťažkosti Hrivíka

"V tíme skončili Kusko, Hecl, Kukuča a brankár Hrenák. Na uvoľnené miesta sa budú hlásiť brankár Škorvánek a útočníci Kudrna, Sukeľ a Cehlárik. Príde aj Hrivík, bohužiaľ, v jeho prípade máme drobné starosti. Nie je úplne zdravý. Príde sa ukázať, skonzultujeme jeho zdravotný stav a pravdepodobne bude potrebovať čas na liečenie. Uvidíme, ako sa jeho stav bude vyvíjať," dodal.

Po tohtotýždňových zápasoch v Trenčíne a Bratislave proti Čechom možno očakávať ďalší výraznejší rez reprezentačným kádrom, k národnému tímu by sa totiž mohli postupne pripojiť aj hráči zo zámoria. Vôľu reprezentovať na MS 2024 v Česku prejavili napríklad Šimon Nemec, Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil či Pavol Regenda.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.