V Česku tretí najvyťaženejší gólman, v reprezentácii na druhej koľaji. Godla zmierený, že na olympiádu sa nedostane

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

V českej extralige je tretí najvyťažovanejší gólman, napriek tomu je v reprezentácii na druhej koľaji. Denis Godla zmierený, že do Pekingu nepôjde

Slovenský brankár Denis Godla prežíva na klubovej úrovni vydarené obdobie. Je kľúčovou oporou Litvínova, odchytal 32 zápasov, 1901 minút. Druhý Aleš Stezka (Vítkovice) má na konte len o päť minút viac. Godla má takmer 91 % úspešnosť zákrokov a priemerne inkasuje 2,56 gólu na zápas - siedmy najlepší medzi brankármi s minimálne 20 štartmi v sezóne.

O to prekvapujúcejšie je, že Godla v aktuálnej sezóne ešte nedostal príležitosť v reprezentácii. Aj vzhľadom k tomu sa zmieril s tým, že na olympiádu do Pekingu s najväčšou pravdepodobnosťou nepocestuje.

„Neviem, ako to je. Túto sezónu ma nezavolali ani raz, v národnom tíme som nebol už rok. Pred prvým turnajom v Nemecku som volal s Jánom Lašákom a povedal mi, že berú Mateja Tomeka s Filipom Belányim a vo Švajčiarsku so mnou zrejme nepočítali. Rád by som v reprezentácii bol, ale nie je to na mojom rozhodnutí," uviedol Godla pre Denník Šport.

Jaroslav Halák mal byť jednotkou Slovenska v Pekingu. Bol medzi prvou trojicou nominovaných hráčov. No na olympiáde sa gólman Vancouveru nepredstaví po tom, ako vedenie NHL zrušilo účasť svojich hráčov na turnaji. Napriek tomu miesto v slovenskom tíme pre Godlu asi nezvýši.

„Myslel som si, že budem bojovať o Peking, ale momentálne je šanca malá. Budú tam zrejme brať brankárov, ktorí tam boli teraz a starších chalanov. Sústredím sa preto na Litvínov, kde budeme mať počas Hier šesť dôležitých zápasov," je 26-ročný brankár zmierený so situáciou.