Tomáš Záborský sa po 16 rokoch vracia do slovenskej extraligy

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Tomáš Záborský sa vracia po 16 rokoch na slovenské extraligové klziská.

Slovenský útočník Tomáš Záborský sa po 16 rokoch vracia na slovenský extraligový ľad! Obliekať bude dres HK Poprad, s klubom spod Tatier sa dohodol na ročnej spolupráci.

„Do Popradu ma priviedli ambície tímu a skladba kádra. Je predurčená nato, aby to bol dobrý play-off tím a dotiahol to ďaleko. Toto bolo pre mňa prvoradé, pretože každý kto ma pozná vie, že nenávidím prehry a chcem iba vyhrávať. Tímu chcem pomôcť hlavne mojou ofenzívou, ale viem hrať dobre aj oslabenia. Môj cieľ je vždy v každej sezóne a tíme rovnaký – zdvihnúť nad hlavu pohár," vyhlásil Záborský pre hkpoprad.sk.

Záborský chcel pokračovať v zahraničí, ale napokon sa situácia vyvinula tak, že sa vracia na Slovensko.

„S Tomášom sme boli v kontakte hneď od skončenia uplynulej sezóny. Prejavil záujem, ale férovo povedal, že čaká na zahraničnú ponuku. Niekedy počas júla sme sa opäť spojili a odvtedy sme udržovali intenzívny kontakt, ktorý vyvrcholil podpisom zmluvy. Je to elitný strelec, máme od jeho gólovej produktivity vysoké očakávania a veríme, že nám pomôže," reagoval na novú posilu "kamzíkov" riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

34-ročný útočník odohral v extralige len štyri zápasy. Ešte v ročníku 2005-06 nastúpil v drese Dukly Trenčín. Odvtedy brázdil zahraničné klziská. Tri roky hral v nižších súťažiach v Amerike, s prestávkami deväť sezón pôsobil vo fínskej Liige, dva roky hral v KHL, rok vo Švédsku a uplynulú sezónu pôsobil v českom Liberci a nemeckom Schwenningere.

V Liberci sa mu nedarilo podľa predstáv, v jedenástich zápasoch skóroval len dvakrát. Ale v Nemecku ožil, na konte mal trinásť gólov a 27 bodov v 41 zápasoch.

Tomáš Záborský má z Fínska dva striebra, jeden bronz a zo Švédska jedno striebro. Hral v Zápase hviezd KHL a v sezóne 2011-12 bol najlepším hráčom aj najlepším strelcom fínskej Liigy.