Daňo sa predviedol v Lige majstrov: Parádny gól v oslabení aj bitka!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marko Daňo zažiaril v Lige majstrov. Strelil nádherný gól v oslabení, aj sa pobil.

Slovenský reprezentačný útočník Marko Daňo zažiaril v stretnutí Ligy majstrov proti írskemu Belfastu. Strelil parádny gól v oslabení na 2:0, jeho Třinec napokon vyhral 4:0. Daňo sa krásnou kľučkou zbavil brániaceho protihráča a nekompromisne zavesil. Jeho gól v početnej nevýhode v 44. minúte bol zlomovým momentom stretnutia.

„Myslím, že áno. Oni sa snažili vyrovnať v presilovke a my sme im z toho dali gól na 2:0. Tam sa zápas zlomil. Od toho momentu sme prebrali iniciatívu a už sme si to postrážili," reagoval Marko Daňo pre iSport.cz.

Daňo má rád fyzický štýl hokeja s množstvom osobných súbojov a nebojí sa ani zhodiť rukavice. Pobil sa aj v tretej tretine v súboji s Belfastom.

„Mali zámorský štýl, stále osekávali a keď ste šli na striedačku, sprevádzali vás krosčeky do chrbta. Nepríjemný hokej. Keď som pred bránou znovu dostal krosček, tak som sa s ním trochu chytil, no. Popasovali sme sa. Bolo z toho štyri na štyri, tím som neoslabil," hovoril slovenský útočník o bitke zo záverečnej tretiny.