Šimon Nemec potvrdil, ako veľmi miluje hokej. K osemnástke sa pripojil skôr, ako mal

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Šimon Nemec pozitívne prekvapil a ukázal, ako veľmi miluje hokej.

Sedemnásťročný obranca Šimon Nemec má za sebou náročnú sezónu. Odohral ju v drese Nitry v extralige. Reprezentoval na MS do 20 rokov a predstavil sa aj na seniorských MS v lotyšskej Rige.

Kvôli tomu, že mal dlhú sezónu, mal sa k slovenskej osemnástke pripojiť až v záverečnom týždni kempu pred Hlinka Gretzky Cup. No ukázal, ako veľmi miluje hokej a z vlastnej iniciatívy sa pripojí k tímu už od pondelka v Piešťanoch.

„Šimon potvrdil, že hokej má naozaj rád. Treba však povedať, že neabsolvuje všetky tréningy, keďže stále je v určite fáze letnej prípravy rovnako ako Juraj Slafkovský, ktorý si ju dorába. Chlapci mali náročnú sezónu a keďže ich čaká ešte náročnejšia, netreba tieto veci podceniť, ba práveže výrazne prihliadať na poctivú prípravu. Som rád, že Šimon, Juraj i Filip Mešár posilnia náš tím na Hlinke Gretzky Cupe a verím, že budú jeho veľkými oporami," vyhlásil tréner osemnástky Ivan Feneš pre hockeyslovakia.sk.

V B-skupine prestížneho podujatia sa slovenskí mladíci predstavia proti USA, Švédsku a Nemecku.

„Veľká výzva. Sme si vedomí, aká kvalita a sila nás čaká. Týmto skutočnostiam podriaďujeme celú prípravu," hovorí Feneš.