Richard Pánik v NHL opäť mení dres, z Detroitu sa sťahuje do New Yorku

v kategórii: Hokej 0

Richard Pánik začal uplynulý súťažný ročník vo Washingtone, za ktorý odohral 36 zápasov so ziskom troch gólov a šiestich asistencií. Potom bol vymenený do Detroitu, v drese ktorého strelil gól a pridal tri asistencie v 12 stretnutiach.

19.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový útočník Richard Pánik si zahrá už za siedmy klub počas svojej zámorskej kariéry v NHL. Skúsený krídelník sa stal súčasťou výmeny medzi Detroitom a New York Islanders a zamieril k "ostrovanom".

Opačným smerom, teda do Detroitu, putoval obranca Nick Leddy. Pred pôsobením v Detroite 30-ročný Pánik hrával v Tampe Bay, Toronte, Chicagu, Arizone a Washingtone.

"Na to, aby sa výmena zrealizovala, museli 'červené krídla' akceptovať, že si udržia polovicu Pánikovho ročného platu 2,75 milióna dolárov. Jeho zmluva vyprší po sezóne 2022/2023. Leddyho zmluva, ktorá má 'cap-hit' 5,5 milióna dolárov, vyprší po budúcom ročníku," uviedol špecializovaný web slovaknhl.sk.

Pánik začal uplynulý súťažný ročník vo Washingtone, za ktorý odohral 36 zápasov so ziskom troch gólov a šiestich asistencií. Potom bol vymenený do Detroitu, v drese ktorého strelil gól a pridal tri asistencie v 12 stretnutiach. Martinský rodák dosiaľ v 517 zápasoch NHL nazbieral 194 bodov za 88 gólov a 106 asistencií.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.