Richard Lintner označil trojicu slovenských lídrov a od tohto hráča očakáva, že bude prekvapením MS

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Richard Lintner označil trojicu lídrov slovenského tímu a tento hráč môže byť podľa neho prekvapením MS.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vstúpi do MS v Kanade derby zápasom s Českom. Trénerovi Ivanovi Fenešovi chýba niekoľko kľúčových hráčov: Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Filip Mešár, Samuel Kňažko či Martin Chromiak. Bývalý reprezentačný obranca a šéf Pro-Hokeja Richard Lintner verí, že napriek tomu môže slovenský tím príjemne prekvapiť a dosiahnuť úspech. „Tím musí mať medailové ambície, inak na MS ani nemuseli cestovať. Aká iná motivácia by mala mužstvo tlačiť, ak nie práve takáto," uviedol Lintner pre Nový Čas.

Bývalý obranca pomenoval trojicu lídrov, na ktorých by mala stáť ťarcha zodpovednosti a označil tiež jedného hráča, ktorý môže byť podľa neho prekvapením šampionátu. „Ak sa brankári postavia na hlavu, tak talentu máme dosť na to, aby sa hráči presadili v kľúčových momentoch a v presilovkách. Adam Sýkora musí byť líder. Rovnako tak aj Rayen Petrovický či Dalibor Dvorský. Veľkým prekvapením majstrovstiev by však tiež mohol byť Maxim Štrbák, ktorý má podľa môjho názoru ešte viac talentu ako jeho otec Martin. Myslím, že má pred sebou veľkú budúcnosť," myslí si Lintner.

Turnaj sa hrá v netradičnom letnom termíne. Hráči mali krátku letnú prestávku aj prípravu. Hrozia zranenia a podľa Lintnera tiež prekvapujúce výsledky. „Každý zápas ukáže veľmi veľa. Turnaj je krátky, v netradičnom čase. Mali by sme očakávať veľa prekvapujúcich situácií a výsledkov," prognózuje.