Obrovský trapas redaktorky RTVS! Ako sa toto mohla spýtať asistentky trénera Nemecka?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Urobila hanbu Slovensku! Obrovský trapas redaktorky RTVS

Redaktorka RTVS Barbora Žiačiková vyrobila na MS vo Fínsku poriadny trapas! Robila rozhovor s asistentkou trénera nemeckej reprezentácie Jessicou Campbellovou. Tej položila poriadne nevhodnú otázku, v zmysle: „Ako sa taká atraktívna žena cíti v šatni medzi toľkými príťažlivými mužmi a či má k niektorému z nich bližšie."

Campbellová zostala poriadne zaskočená a nechápala, k čomu Žiačiková svojou otázkou smeruje. Slovenská redaktorka ale znova zopakovala svoju otázku, na čo poriadne podráždená trénerka odpovedala: „Toto je moja práca a profesia. Hráči si robia vlastnú prácu. Mám s nimi profesionálny vzťah, nič ďalšie v tom nie je."

O kontroverznej situácii informuje fínska televízia YLE prostredníctvom svojho webu. Dodáva, že Campbellová sa na nevhodnú otázku redaktorky RTVS sťažovala hovorcovi národného tímu.

Žiačiková sa "preslávila" svojimi otázkami už v minulosti. Napríklad Jakuba Voráčka sa raz pýtala po prehre s Ruskom: O vás je známe, že ste dídžej v kabíne. Čo budete púšťať teraz po zápase?" Alebo bronzových slovenských hokejistov po úspechu na olympiáde v Pekingu: „Ako chutí bronzová medaila?"

Svoj repertoár rozšírila o ďalšiu perlu. Otázka znie, dokedy takéto trapasy bude RTVS tolerovať?