Duel na MS v hokeji medzi Dánskom a Nemeckom museli odložiť, v hale vypukol požiar

v kategórii: Hokej 0

Organizátori šampionátu museli evakuovať všetky osoby z arény v Helsinkách, požiar vypukol v kuchyni blízko priestorov určených pre hráčov.

20.5.2022 (Webnoviny.sk) - Mimoriadne nepríjemná situácia vo štvrtok postihla organizátorov hokejových majstrovstiev sveta vo Fínsku. Pred začiatkom duelu A-skupiny medzi výbermi Nemecka a Dánska totiž v helsinskej hale vypukol požiar a budovu museli evakuovať. Výsledok spomenutého merania síl môže veľa napovedať v boji o postup do štvrťfinále MS.

Arénu evakuovali

"V Helsinki Ice Hall došlo k malému požiaru. Aréna bola úplne evakuovaná a privolaná bola záchranná služba. Požiar už je úplne uhasený a všetci sú v bezpečí bez zranení," uviedli organizátori šampionátu, cituje ich web hokej.cz. Podľa spomenutej webstránky začalo horieť v kuchyni, ktorá sa nachádza v priestoroch určených pre hráčov.

MS v hokeji 2022 vo Fínsku: Kompletný program a výsledky (video+foto)V uvedenom dejisku sa mal o 16:20 h miestneho času (15.20 h SELČ) začať duel Nemecko - Dánsko. Po uhasení požiaru sa už oba tímy vrátili do arény.

Zápas začne s oneskorením

Spomenuté stretnutie sa napokon začne o 100 minút neskôr, teda od 17.00 h SELČ. Ovplyvní to aj úvod zápasu Kanada - Kazachstan, ktorý sa v rovnakom dejisku mal hrať o 20:20 h miestneho času (19.20 h SELČ), no začne sa o 70 minút neskôr (20.30 h SELČ).

MS v hokeji 2022 vo Fínsku: Tabuľky (A-skupina, B-skupina)Prípadný odklad súboje Dánov a Nemcov príliš neprichádzal do úvahy, keďže až do utorka nemali títo súperi voľno v rovnaký deň. Teoreticky mohlo vedenie turnaja obe štvrtkové stretnutia odložiť až na stredu 25. mája, kedy je na MS voľný deň pred štvrtkovými štvrťfinálovými duelmi.

MS v hokeji 2022 vo Fínsku: Program a výsledky slovenských hokejistov (video+foto)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.