Nepochopiteľné zlyhanie organizátorov, hnevajú sa Slováci. A vrcholom všetkého je toto!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Po zrušení MS do 20 rokov veľké sklamanie v slovenskom tábore. Hovoria o nepochopiteľnom zlyhaní organizátorov a tréner Feneš spomína zaujímajú "perličku", ktorá je vrcholom všetkého

Tri skontumované stretnutia pre pozitívne prípady v táboroch USA, Česka a Ruska. Organizátorom MS do 20 rokov sa situácia s covidom vymkla spod kontroly a tak v stredu IIHF rozhodla o tom, že turnaj bude zrušený. Veľké sklamanie zavládlo v tábore Slovenska, ktoré malo tak silný ročník, ako snáď ešte nikdy.

„Pokračujúce šírenie ochorenia COVID-19 a variantu Omikron nás prinútilo prerobiť protokol takmer ihneď po príchode všetkých tímov, aby sme dokázali zastaviť potenciálne šírenie vírusu. Testovali sme na dennej báze. Pokiaľ sa vyskytli pozitívne prípady, tímy putovali do karantény. Snažili sme sa urobiť to najlepšie, aby sme vytvorili podmienky potrebné pre bezpečné podujatie. Bohužiaľ, nestačilo to. Zameriame sa na to, aby sa všetci hráči a členovia realizačných tímov dostali bezpečne domov," povedal pre oficiálny web IIHF jej prezident Luc Tardif.

Tréner Ivan Feneš netajil sklamanie a v rozhovore pre hockeyslovakia.sk prezradil, že od prvého dňa organizačne veci nefungovali v dejisku turnaja tak, ako by mali. „Od prvého dňa nefungovali veci, ako sme očakávali. Síce sme sa pohybovali medzi izbou, stravovacou miestnosťou a kabínou a von sme nesmeli chodiť, od prvého dňa sa v hoteli pohybovali cudzí hostia. Vrcholom všetkého je plánovaná organizácia svadby na stredajší večer. Nepochopiteľné..."

„Podarilo sa nám zložiť skvelý tím, ktorý bol schopný konkurovať najlepším na svete. O to viac nás mrzí, že nemôžeme ďalej dokazovať našu kvalitu a prezentovať sa najlepšími výkonmi," dodal slovenský kouč.

Brankár Šimon Latkóczy sa na turnaji prezentoval výbornými výkonmi a chcel na vrcholnom podujatí potvrdiť skvelú pripravenosť aj v súbojoch proti najlepším. O to väčšiu horkosť cíti po predčasnom konci turnaja.

„Som veľmi prekvapený. Mám v sebe všetky druhy emócií. Neviem, či je to sklamanie alebo hnev. Nechápem, ako mohli organizátori toto dopustiť. Som vďačný, že som tu mohol byť pár dní. Užil som si to. Ale veľmi ma mrzí, že nemôžem pokračovať v turnaji. Ešte raz, som veľmi sklamaný. COVID bol aj minulý rok a vážnejší a organizátori to vedeli vyriešiť. Tento rok zlyhali."