Kontumačná výhra Slovákov: Hviezdny Mičkov pozitívny, Rusi do karantény, zrušia celý turnaj?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovenská reprezentácia do 20 rokov kontumačne víťazí nad Ruskom na MS v Kanade! Po pozitívnom teste Mičkova celý ruský tím do karantény. Hrozí, že celý turnaj zrušia

Slovenská reprezentácia do 20 rokov si zapísala prvé víťazstvo na MS v Kanade. S Ruskom vyhrala 1:0 kontumačne po tom, čo bol hviezdny útočník Matvej Mičkov pozitívne testovaný na covid a celý tím musel podľa platných pravidiel do karantény.

„Cíti sa skvele. Nemá jediný príznak. V reprezentácii nám lekári robili pravidelne testy a doposiaľ všetky boli negatívne," vyhlásil Mičkovov agent Sergej Fedotov pre portál sport-express.ru.

Tento zápas je tretí, ktorý bol na turnaji skontumovaný pre covid. Ako prví vyhrali Švajčiari kontumačne proti USA. Len pred pár hodinami Česko kontumačne prehralo proti Fínsku. Množia sa hlasy, že bude celý turnaj predčasne zrušený.

Viaceré hokejové federácie sa podľa sport-express.ru obrátili na IIHF so žiadosťou o zrušenie juniorského šampionátu, pretože je podľa nich v rozpore so športovými zásadami.