Skvelá Vlhová obsadila tretie miesto v sobotňajšom slalome vo fínskom Levi (video)

v kategórii: Zimné športy 0

Mikaela Shiffrinová dorovnala Petru Vlhovú v počte triumfov v Levi, obe už po 5 "sobov".

21.11.2022 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 19. novembra 14:16
Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová nepridala piaty triumf bez prerušenia v slalome Svetového pohára vo fínskom Levi.

Dvadsaťsedemročná Liptáčka sa vo svojom jubilejnom desiatom štarte v tomto stredisku za polárnym kruhom dostala "aspoň" na pódium, v sobotu ju klasifikovali na tretej priečke. Naďalej platí, že keď Vlhová dokončila preteky v Levi, stále skončí v Top 3.

Okrem piatich triumfov má na svojom konte aj jedno druhé a po sobote aj dve tretie miesta. Raz tam nedokončila druhé kolo a raz nepostúpila z prvého kola.

Vyhrala Shiffrinová

Vlhová bola v sobotu po prvom kole štvrtá a v konečnom účtovaní nestačila na svoju najväčšiu rivalku Američanku Mikaelu Shiffrinovú ani na Švédku Annu Swennovú Larssonovú.

Prvenstvo si vyjazdila americká reprezentantka, ktorej po prvom kole patrila tretia priečka. V druhom dosiahla najlepší čas a dostala sa na čelo, z ktorého ju nezosadila švédska súperka a ani líderka po prvej jazde Nemka Lena Dürrová.Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf v SP Shiffrinová triumfovala s náskokom 16 stotín sekundy pred Swennovou Larssonovou, Vlhová za ňou zaostala o dve desatiny sekundy.

Vlhová má piatich sobov

Dürrová napokon obsadila 4. pozíciu s odstupom 75 stotín sekundy na Shiffrinovú. Tá v sobotu zaznamenala už 75. triumf v pretekoch SP, až 48 z nich dosiahla v slalome. V počte víťazstiev v niektorej z disciplín je rekordérka a svoje maximum ešte zlepšila.

"Som spokojná, pretože nie je jednoduché bojovať v takejto konkurencii. Som rada, že som sa v porovnaní s prvým kolom posunula nahor o jednu priečku. Ide o maličkosti a ja budem bojovať. Chcem si trochu oddýchnuť a zajtra idem na to," zhodnotila Vlhová v prenose JOJ Šport a doplnila: "Vždy chcem víťaziť, ale som šťastná aj za toto tretie miesto. Dala som do toho všetko a stačilo to na tretiu priečku."

Američanka sa v sobotu dorovnala Vlhovú v počte triumfov v Levi, obe majú na svojom konte po 5 "sobov". V Laponsku totiž víťazka získa soba, ktorého má možnosť pomenovať a smie ho v budúcnosti navštevovať. Petra Vlhová už mala prichystané meno pre prípadného šiesteho, chcela ho pomenovať podľa mamy Zuzany. Minimálne do nedele si však musí počkať. V nedeľu je prvé kolo na programe o 10.15 h SEČ a druhé sa začne o tri hodiny neskôr.

Zaujímavosťou je, že až sobotňajší slalom v Levi odštartoval ženskú časť SP v zjazdovom lyžovaní. Obrovský slalom v Söldene, paralelné preteky v Lechu aj zjazdy pod vrcholom Zermattu totiž v predchádzajúcich týždňoch "zmarilo" počasie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.