Vlhová skončila tretíkrát za sebou štvrtá, slalom v Špindlerovom Mlyne ovládla Shiffrinová

v kategórii: Zimné športy 0

Mikaela Shiffrinová si pripísala tretí triumf v rade, jedenásty v ročníku a celkovo 85. seriáli.

10.2.2023 (SITA.sk) -

• aktualizované 28. januára 15:44
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila na štvrtom mieste v sobotňajšom slalome na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v českom Špindlerovom Mlyne.

Vlhová tretíkrát za sebou štvrtá

Dvadsaťsedemročná Liptáčka bola po prvom kole tretia, no v druhom dosiahla až 23. najlepší čas a na víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila v súčte dvoch jázd 1,56 s.

Druhé miesto si udržala Nemka Lena Dürrová (+0,31 s), zo štvrtého na tretie sa posunula Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,31 s). Slovenská rodáčka reprezentujúca Česko Martina Dubovská bola po prvom kole až na 28. pozícii, no v druhom kole si polepšila o sedem priečok.

Vlhová zaznamenala v tretích pretekoch za sebou štvrté miesto a musí si počkať na desiate pódium aj druhé víťazstvo v sezóne. V Špindlerovom Mlyne bola doposiaľ dvakrát na pódiu - raz zvíťazila a raz skončila tretia.

"V prvom kole som nešla zo začiatku vôbec dobre, ale potom to už bolo fajn. V druhom kole som vôbec nešla dobre, mala som pustiť lyže. Robila som chyby a nezískala som rýchlosť do roviny, takže bohužiaľ. Podmienky boli skvelé a trať bola tiež dobrá. Divákov je na svahu dosť počuť. Snažila som sa sústrediť na svoju jazdu, ale urobila som chyby a bohužiaľ, je z toho zase štvrté miesto," zhodnotila Vlhová svoj výkon pre JOJ Šport.

Shiffrinová už má Stenmarka na dosah

Shiffrinová si pripísala tretí triumf v rade, jedenásty v ročníku a celkovo 85. seriáli. Je rekordérkou tohto hodnotenia medzi ženami a už len jedno prvenstvo ju delí od absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka, ktorý v minulosti nazbieral 86 víťazstiev.

"Boli tam nejaké chyby. Vedela som, že budem musieť zariskovať, ak chcem mať šancu na víťazstvo. Ďakujem vám všetkým za povzbudzovanie, počula som vás a bolo to úžasné. Viem, že je tu veľa slovenských fanúšikov. Robíte tento šport lepším, takže vám ďakujem," povedala Shiffrinová pre JOJ Šport.

Mikaela Shiffrinová si upevnila vedúcu pozíciu v celkovom poradí slalomu, na konte má 705 bodov a náskok 175 bodov pred Holdenerovou. Tretia Vlhová doposiaľ získala 501 bodov. Slovenka sa posunula na druhé miesto v hodnotení SP so ziskom 946 bodov, na Američanku stráca už 671 bodov.

V nedeľu čaká na lyžiarky ďalší slalom SP v Špindlerovom Mlyne, prvé kolo je na programe o 9.15 a druhé o tri hodiny neskô

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.