Vlhová sa pripravovala na kombináciu v Altenmarkte-Zauchensee, uprednostnila tréning a oddych

v kategórii: Zimné športy 0

V štartovnej listine nedeľňajšej kombinácie figuruje 47 pretekárok, Petra Vlhová bude mať na štarte super G číslo 11.

, ktorá je úradujúca vicemajsterka sveta v tejto disciplíne alpskej všestrannosti. Nedeľňajšia súťaž sa začne o 9.15 h jazdou v super G a o 11.45 h príde na rad slalomové kolo.

Slovenská reprezentantka mala pôvodne absolvovať aj sobotňajší zjazd v Altenmarkte-Zauchensee, ale napokon z toho zišlo.

Útok na malý glóbus

"Dali sme prednosť oddychu a kvalitnému tréningu slalomu. Predsa len je pre mňa dôležitý aj preto, že o pár dní ma čakajú preteky v slalome vo Flachau. V kombinácii bude pre mňa dôležité nedostať v super G veľa sekúnd od súperiek. Či sa týka slalomu, každý vie, ako ho jazdím. Na trati super G si musím dať pozor na strednú pasáž," uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

ešte v decembri pre denník Šport zdôraznil, že veľkou ambíciou pre túto sezónu bude zaútočiť na malý glóbus v paralelnom slalome aj v alpskej kombinácii. Okrem Zauchensee ženy majú v pláne absolvovať ešte dve kombinácie do konca sezóny - vo švajčiarskej Crans Montane (23.2.) a talianskom La Thuile (1.3.).

Vlhová absolvovala dosiaľ v kariére vo Svetovom pohári iba jednu alpskú kombináciu. Preteky všestrannosti jazdila začiatkom marca 2018 vo švajčiarskej Crans Montane a skončila tam na bronzovom stupienku.

Piata na olympiáde

. Vlhová má v kombinácii na konte aj piate miesto zo ZOH 2018 v Pjongčangu.

sa predstaví s číslo 21 a úradujúca svetová šampiónka Wendy Holdenerová bude mať sedmičku.

s číslom 15, tretia zo sobotňajšieho zjazdu v Altenmarkte-Zauchensee a rovnako tretia z decembrového slalomu SP v Lienzi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.