Vlhová našla náhradu za Magoniho a je údajne už len krôčik od angažovania nového trénera

v kategórii: Zimné športy 0

Vlhová by mala mať v nasledujúcej sezóne aj nového servismana. 

17.4.2021 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 16. apríla, 14:42
Slovenská zjazdárka Petra Vlhová je údajne už len krôčik od angažovania nového trénera. Taliana Livia Magoniho by mal po boku víťazky Svetového pohára 2020/2021 vystriedať Švajčiar Mauro Pini. Na spečatenie zmluvy chýbajú už len podpisy oboch strán. Informoval o tom taliansky športový portál NeveItalia.it.

"Päť intenzívnych rokov s trénerom z Bergama je definitívne na konci a teraz je slovenská šampiónka pripravená na nové dobrodružstvo so Švajčiarom," napísal taliansky zdroj.

V hre sú aj ďalší tréneri

Otec Petry Vlhovej a šéf tímu Igor Vlha pre Sportnet čiastočne dementoval správu o blízkosti angažovania Piniho ako hlavného trénera. "Ešte to nie je definitívne. Rokovali sme s Pinim, ale ešte sme sa nedohodli. V hre sú okrem neho ďalší traja tréneri. Aj dnes máme s jedným rokovanie. Meno nového trénera chceme uzavrieť v krátkom čase," uviedol v piatok Igor Vlha.

Rodák z kantónu Ticino Pini je ročník narodenia 1965 a má bohaté skúsenosti zo spolupráce s poprednými svetovými lyžiarkami. Viedol španielsku špecialistku na obrovský slalom Mariu José Riendovú Contrerasovú aj Vlhovej najväčšiu súperku v boji o veľký glóbus v uplynulej sezóne Švajčiarku Laru Gutovú v čase, keď ešte len rozbiehala svoju kariéru.

Zmení aj servismana

Rovnako ako Magoni spolupracoval aj so Slovinkou Tinou Mazeovou, ktorú na ZOH 2014 v Soči priviedol k dvom zlatým medailám. Pôsobil aj pri švajčiarskom národnom tíme v rozličných funkciách na rôznych úrovniach. Má aj skúsenosti s komentovaním vo švajčiarskej televíznej spoločnosti RSI ako aj z organizovania pretekov v jeho švajčiarskej obci Airolo.

Vlhová by mala mať v nasledujúcej sezóne aj nového servismana. Čech Miloš Machytka by mal vystriedať Taliana Gigiho Parraviciniho. V tíme však zostávajú slovenský tréner Matej Gemza a taliansky tréner a zároveň servisman Matteo Baldissarutti. "Kľúčové bolo, že Petra chcela, aby som zostal. Povedala, že potrebuje dobrých ľudí, ktorí jej vytvoria pohodu, pokoj a dobré podmienky na prácu a tréning. Rozhodol som sa rýchlo," povedal Matteo Baldissarutti.

Vlhová by mala mať v nasledujúcej sezóne aj nového servismana. Čech Miloš Machytka by mal vystriedať Taliana Gigiho Parraviciniho. Machytka ešte počas tohtoročných majstrovstiev sveta v Cortine d'Ampezzo spolupracoval s elitnou českou zjazdárkou Ester Ledeckou, predtým bol aj v tíme držiteľky medailového kompletu z majstrovstiev sveta v slalome Šárky Strachovej (Záhrobskej).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.