Velez-Zuzulová sa stala mamou, prvorodený syn Jul bude mať dvojité občianstvo

v kategórii: Zimné športy 0

Prvorodenému synčekovi dala meno Jul po najlepšom kamarátovi svojho manžela Romaina. BRATISLAVA 5. októbra (WebNoviny.sk).

Najúspešnejšia slovenská zjazdová lyžiarka nedávneho obdobia Veronika Velez-Zuzulová sa stala mamou. Porodila v stredu večer vo francúzskom Annecy, kde dlhodobo býva.

Prvorodenému synčekovi dala meno Jul po najlepšom kamarátovi svojho manžela Romaina. Rozhodli sa tak aj preto, že manželov kamarát ako pilot helikoptéry zahynul pri leteckej tragédii. Syn Velez-Zuzulovej bude mať dvojité občianstvo, francúzske aj slovenské.

"Už som telefonovala so slovenským veľvyslancom v Paríži, aby pripravil všetky potrebné dokumenty. S manželom sme sa okrem toho dohodli, že on bude na malého hovoriť svojím jazykom a ja zasa svojím. Takže to bude mať odmala dvojjazyčné," cituje denník Šport Veroniku Velez-Zuzulovú.Veronika Velez-Zuzulová*


* sa narodila 15. 7. 1984 a má za sebou bohatú a úspešnú slalomovú kariéru. Takmer 18 rokov a zväčša vo skvelej fazóne sa preháňala po svahoch Svetového pohára. Prvé takéto preteky absolvovala 28. októbra 2000 v rakúskom Söldene, prvé bodované umiestnenie si pripísala 22. novembra 2001 v slalome v americkom Copper Mountain, kde skončila sedemnásta. Na pódium pre trojicu najlepších v slalome sa prvýkrát postavila 8. februára 2004 v nemeckom Zwieseli, bola tam tretia. Prvého víťazstva vo SP sa dočkala 29. decembra 2012 v rakúskom Semmeringu až ako 28-ročná.

V bojoch o krištáľové glóbusy rodáčka z Bratislavy s francúzskym zázemím absolvovala 183 pretekov, päťkrát zvíťazila a dovedna tridsaťkrát skončila do tretieho miesta, čiže na pódiu. Vrcholom kariéry 33-ročnej rodáčky z Bratislavy boli dve druhé miesta v sezónnom hodnotení slalomu vo Svetovom pohári zo súťažných ročníkov 2015/2016 a 2016/2017. V bojoch o slalomový glóbus pridala aj dve tretie miesta zo sezón 2007/2008 a 2012/2013.

Na majstrovstvách sveta sa medaily v obľúbenom slalome nedočkala (najbližšie k nej mala v Beaver Creeku 2015, kde bola štvrtá), ale výrazne prispela k striebru Slovenska v tímovej súťaže na MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi. Na zimných olympijských hrách jej aj vinou zranení a chorôb medaila zakaždým unikla, najvyššie bola desiata v slalome na ZOH 2010 v kanadskom Vancouveri, resp. Whistleri. Kariéru ukončila po ZOH 2018 v Pjongčangu a pretekoch Svetového pohára v Ofterschwangu, kde predviedla už len nesúťažnú jazdu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.