Stromková nepôjde na olympiádu v Pjongčangu, po operácii stále nie je úplne fit

v kategórii: Zimné športy 0

Zuzanu Stromkovú veľmi mrzí, že ešte nemôže súťažiť. BRATISLAVA 10. januára (WebNoviny.sk).

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní sa nepredstaví na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu. Dvadsaťsedemročná Liptáčka sa po novembrovej operácii ramena stále necíti stopercentne fit.

"Olympiáda v mojom prípade už neprichádza do úvahy. Veľmi som chcela stihnúť posledné Svetové poháre pred uzávierkou olympijskej kvalifikácie. Môj zdravotný stav mi to však nedovoľuje. Potrebovala by som ešte trochu viac rozhýbať operované rameno, pretože stále to nedokážem dostať do uhlov, do akých by som potrebovala. Bol by to veľmi veľký risk ísť na 20 či 30-metrové skoky, keď ešte nemôžem dať rameno do každej pozície. Veľmi ma mrzí, že ešte nemôžem súťažiť. Tým, že vynechám preteky Svetového pohára, prídem o šancu kvalifikovať sa na olympiádu," povedala pre agentúru SITA Zuzana Stromková. "Po svahoch už normálne jazdím, ale na skoky si ešte netrúfam. Je to škoda," pokračovala účastníčka ZOH 2014 v Soči, bronzová v slopestyle z MS 2015 v rakúskom Kreischbergu.

Aktuálnu sezónu nemieni Zuzana Stromková "zabaliť", nechce však nič unáhliť. "Rada by som ešte pred koncom sezóny absolvovala nejaké preteky, najlepšie v Svetovom pohári. Uvidíme, ako sa mi podarí rozhýbať rameno. Myslím si, že by nebolo rozumné ísť súťažiť, ak by som nebola pripravená vydať sto percent," prezradila pre SITA úspešná akrobatická lyžiarka. Pre aktuálnou sezónou Zuzana Stromková ešte figurovala v elitnej dvadsiatke olympijského rebríčka, no v súčasnosti je už mimo "dvadsaťštvorky", ktorá sa kvalifikuje na ZOH.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.