Aktualizované: Vlhovú aj v budúcej sezóne povedie Magoni, majú jasné ciele a rozšíria tím

v kategórii: Zimné športy 0

„Áno, Livio zostáva. Tie naše ciele sú jasné a asi keď ich dosiahne, potom sa budeme baviť, či odíde alebo nie," vyhlásil otec 23-ročnej rodáčky z Liptovského Mikuláša Igor Vlha. aktualizované 18. marca 11:00 SOLDEU – EL TARTER 18. marca (WebNoviny.sk).

Úspešnú slovenskú reprezentantku v zjazdovom lyžovaní Petru Vlhovú bude aj v nasledujúcej sezóne trénovať taliansky kouč Livio Magoni.

Druhá najlepšia žena celkového poradia Svetového pohára 2018/2019 a tiež strieborná zjazdárka sezóny v hodnotení slalomu aj obrovského slalomu sa bude naďalej môcť spoľahnúť na 55-ročného talianskeho odborníka, ktorý s ňou spolupracuje už od leta 2016.

Ciele sú jasné

Pre spravodajstvo RTVS to po finálových pretekoch sezóny SP v andorrskom Soldeu potvrdil otec 23-ročnej rodáčky z Liptovského Mikuláša Igor Vlha.

"Áno, Livio zostáva, je to jednoznačné. Ani nebola úvaha, žeby mal odísť. Tie naše ciele sú jasné a keď ich dosiahne, potom sa budeme baviť, či odíde alebo nie," vyhlásil Igor Vlha.

To však nie je všetko z prostredia úspešného Vlha tímu. Najbližší okruh ľudí okolo Petry Vlhovej sa od novej sezóny zrejme rozrastie o nového stáleho člena. "K štyrom ľudom, ktorí chodíme s Peťou na preteky počas celej zimy, pribudne ešte jeden - tréner aj servisman v jednej osobe," informoval manažér tímu Boris Vlha. Jeho úloha bude najmä pomáhať hlavnému servismanovi Gianluigimu Parravicinimu s prípravou lyží.

Petra Vlhová bola už niekoľko rokov členkou užšej svetovej špičky v slalome. V práve skončenej sezóne k tejto svojej doméne pridala výrazné zlepšenie aj v obrovskom slalome. V tejto najtechnickejšej disciplíne vyhrala troje preteky Svetového pohára a stala sa aj majsterkou sveta.

Uvažujú o rozšírení programu

Vzhľadom na Vlhovej výbušnosť a silu na svahu sa čoraz viac hovorí aj o rozšírený jej programu o rýchlostné disciplíny zjazd a super G. Brat Boris Vlha je však v tomto smere radšej opatrný.

"Možno bude jazdiť kombinácie a možno aj nejaké super G či zjazd, ktoré tejto disciplíne zvyčajne predchádzajú. Ak by trať nebola náročná, tak si ich vyskúša. Chceme sa však držať systému, ktorý sme využívali doteraz. Neplánujeme žiadne veľké zmeny, pretože sa nám ten súčasný osvedčil," uviedol Boris Vlha pre denník Šport.

Petra Vlhová nazbierala v sezóne 2018/2019 dovedna 14 pódiových umiestnení vo Svetovom pohári (5-6-3), čo sa premietlo do zisku 1355 bodov. Dlhodobo stabilnú formu demonštrovala aj na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare, odkiaľ odišla ako držiteľka medailového kompletu. Zlato získala v obrovskom slalome, striebro v alpskej kombinácii a bronz v slalome.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.