Petru Vlhovú čaká náročná dvojnásobná dávka pretekov v Sestriere, o glóbuse rozprávať nechce

v kategórii: Zimné športy 0

Na Petru Vlhovú čaká v Sestriere náročná víkendová kombinácia - obrovský slalom a paralelný obrovský slalom.

v boji o najvyššie méty vo Svetovom pohári. Tentoraz ju čaká dvojnásobná dávka pretekov, počas pretekového víkendu v talianskom Sestriere si vyskúša obrovský slalom a paralelný obrovský slalom.

.

Obrovský slalom dlhšie netrénovala

bola štrnásta.

V inom rakúskom stredisku Leinzi ju tri pred koncom kalendárneho roka klasifikovali na piatej pozícii. Pre porovnanie, v uplynulej sezóne Vlhová práve v obrovskom slalome vystrelila ako kométa - vyhrala preteky SP v Semmeringu, Maribore aj Špindlerovom Mlyne a korunu tomu nasadila ziskom zlatej medaily na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare.

"Priznám sa, obrovský slalom som dlhší čas netrénovala. Takže na tom do pretekov v Sestriere v tíme určite popracujeme. Budem sa snažiť využiť momentálne dobré pocity zo slalomu aj v obrovskom slalome. Rada by som zabojovala o pódiový výsledok," uviedla Petra Vlhová pre slovenské médiá po svojom slalomovom triumfe vo Flachau.

Niečo nové a náročné

V nedeľu si Vlhová v Sestriere vyskúša paralelný obrovský slalom a to bude z jej pohľadu možno ešte dôležitejšia skúška ako tá sobotňajšia v obrovskom slalome. V tejto sezóne sa malý glóbus bude po prvý raz udeľovať aj v paralelných disciplínach za sumár výsledkov z troch podujatí.

sa stal korisťou práve 24-ročnej Slovenky. Teraz bude mať šancu nadviazať na tento úspech v paralelnom obrovskom slalome v Sestriere, v marci vo švédskom Aare (12.3.) sezóna SP v paralelných disciplínach žien vyvrcholí paralelným slalomom.

vo Flachau zdupľoval to, čo vravel už na začiatku tejto sezóny. "Na Slovensko chceme doviezť aspoň jeden malý glóbus a paralelné preteky sú jednou z možností," uviedol Magoni.

Hlavným rozdielom je vzdialenosť bránok

Paralelný slalom a paralelný obrovský slalom sú veľmi podobné disciplíny s rovnakým typom kvalifikácie a identickými pravidlami vyraďovacej časti. Kvalifikácia aj prvé kolo vyraďovacej časti s 32 účastníčkami sa jazdí dvojkolovo, od osemfinále bude o víťazke rozhodovať už len jedna jazda.

Hlavný rozdiel medzi paralelným slalomom a paralelným obrovským slalomom je vzdialenosť bránok na trati. Pri paralelnom obrovskom slalome nesmie byť menšia ako 13 m. Bodovanie je rovnaké ako v ostatných disciplínach Svetového pohára, víťazka berie 100 bodov, pretekárka umiestnená na 30. mieste 1 bod.

Jednotlivé kolá sobotňajšieho obrovského slalomu žien v Sestriere sa budú konať od 11.00 h, resp. od 14.05 h. Nedeľňajšia kvalifikácia paralelného obrovského slalomu sa začne o 9.15 h, vyraďovacia časť o 11.45 h.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.