Petra Vlhová nepôjde kombináciu v La Thuile, ale preteky nezrušili pre koronavírus

v kategórii: Zimné športy 0

Zrušenie nedeľňajších pretekov môže byť komplikácia pre Petru Vlhovú v boji o veľký glóbus, ktorý sa udeľuje za celkové prvenstvo vo Svetového pohári.

2.3.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 1. marca, 10:10
Alpská kombinácia žien v talianskom La Thuile v nedeľu nebude. Organizátori zrušili preteky pre prívaly nového snehu a nemožnosť pripraviť súťažný kopec v zodpovedajúcej kvalite na preteky pozostávajúce zo super G a slalomového kola. Podľa rakúskych médií poslednú alpskú kombináciu sa do konca sezóny 2019/2020 už nepodarí nahradiť v La Thuile ani inom dejisku.

Rátajú s čerstvým snehom

nedokončila ani jednu kombináciu v tejto sezóne a teda v tejto disciplíne nebodovala.

"Zvažovali sme odloženie pretekov na pondelok. Predpoveď počasia na noc však opäť ráta s 30 až 40 centimetrami čerstvého snehu. Preto nie je možné kombináciu v La Thuile uskutočniť ani na ďalší deň," uviedol pretekový riaditeľ FIS Peter Gerdol pre ORF.

Komplikácia pre Vlhovú

a 189 bodov pred Petrou Vlhovou.

Najbližší súťažný víkend v nemeckom Ofterschwangu (7.- 8.3.), kde mal byť na programe slalom a obrovský slalom, už zrušili bez náhrady. Najbližšie sa ženy súťažne predstavia 12. marca v paralelnom slalome vo švédskom Aare, kde neskôr príde na rad aj obrovský slalom a slalom. Po Aare bude nasledovať už len finálový týždeň SP v talianskej Cortine d´Ampezzo.Konečné poradie vo Svetovom pohári v alpskej kombinácii (po 2 pretekoch): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 200 bodov, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 125, 3. Ester Ledecká (ČR) 100,... Petra Vlhová (SR) v tejto disciplíne nebodovala

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 30 zo 37 pretekov): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 1378 bodov, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) 1225, 3. Petra Vlhová (SR) 1189, 4. Corinne Suterová (Švaj.) 837, 5. Marta Bassinová (Tal.) 817, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 791

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.