Petra Vlhová krôčik od podpisu nového trénera: Liptáčku má viesť skúsený odborník!

v kategórii: Zimné športy autor: Bohumil Ďobo 0

Livio Magoni v apríli skončil na lavičke Petry Vlhovej po úspešnej sezóne, ktorú zavŕšila ziskom veľkého krištáľového glóbusu. S novým trénerom je už dohodnutá, údajne chýbajú len podpisy na zmluve, píše talianský web.

Kto sa stane novým trénerom úspešnej lyžiarky Petry Vlhovej? Taliansky web neveitalia.it pozná meno nástupcu Livia Magoniho. Petra Vlhová je len krôčik od angažovania nového trénera.

„Petra Vlhová je len krôčik od angažovania Maura Piniho ako nového hlavného trénera Tímu Vlha, ktorý sa 6. apríla oficiálne rozlúčil s Liviom Magonim," píšu Taliani.

Mauro Pini, rodák zo Švajčiarska, v minulosti trénoval Španielku Maríu José Riendu Contrerasovú, tiež spolupracoval s Vlhovej konkurentkou Larou Gutovou-Behramiovou.

Najúspešnejšie obdobie prežil so Slovinkou Tinou Mazeovou. Na olympiáde v Soči 2014 dopomohol slovinskej pretekárke získať dva najcennejšie kovy.

Miloš Machytka sa má stať novým šéfom servisu v tíme Vlha, ktorý sa naposledy staral o lyže českej pretekárke Ester Ledeckej. Nahradiť má doterajšieho sevismana Gigiho Parraviciniho. Informácie zverejnil web neveitalia.it.