Petra Vlhová bez kombinácie a super G vo Val d´Isere, zrušili ich pre nedostatok snehu

v kategórii: Zimné športy 0

Val d´Isere dostalo červenú pre vysoké teploty a vytrvalý dážď. VAL D´ISERE 3. decembra (WebNoviny.sk).

V pôvodnom pláne slovenskej zjazdárky Petry Vlhovej boli 14. a 15. decembra preteky Svetového pohára v alpskej kombinácii a super G vo Val d´isere. Tie sa však vo francúzskom stredisku neuskutočnia, organizátori ich zrušili pre nedostatok snehu.

Možný presun do St. Moritzu

Definitívne to potvrdila pondelková snehová kontrola Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), od ktorej dostalo Val d´Isere červenú pre vysoké teploty a vytrvalý dážď.

Okrem kombinácie a super G ženy mali vo Val d´Isere súťažiť aj v zjazde. Náhradný termín zatiaľ nie je známy. Otvorenou zostáva otázka možného presunu do švajčiarskeho St. Moritzu, kde sa najbližší víkend uskutočnia preteky SP žien v super G a paralelnom slalome.

Muži pôjdu podľa plánu

V rovnakom čase, teda počas víkendu 8.- 9. 12., budú súťaži aj muži, a to práve vo Val d´Isere. Na programe majú slalom a obrovský slalom a tie sa zatiaľ majú uskutočniť podľa plánu.

Na rozdiel od rýchlostných sa technické disciplíny jazdia na inom svahu, kde je situácia so snehom priaznivejšia. "Napriek tomu, predpoveď počasia nie je ani v tomto prípade priaznivá," informoval portál denníka Kurier.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.