Nový tréner Vlhovej Mauro Pini je na Slovensku a odkazuje: Stále nie je na vrchole

v kategórii: Zimné športy autor: Bohumil Ďobo 0

Slovenská lyžiarska ikona Petra Vlhová po dlhých týždňoch oznámila meno hlavného trénera. Už sa objavil na Slovensku a so slovenskou pretekárkou ladia prvé veci pred olympijskou sezónou.

Vyčerpávajúce špekulácie sú už na konci. Liptáčka po konci talianskeho trénera Livia Magoniho našla za neho náhradu. Opäť Talian. Podľa slov nového trénera Maura Piniho dohoda sa nerodila ľahko.

„V kontakte sme boli niekoľko týždňov. Celý proces trval určitý čas, aj preto, že na ňom obom stranám veľmi záležalo. Napokon sme sa dohodli a som tu. Som veľmi šťastný, že môžem pomôcť Petre dosiahnuť jej vytýčené ciele a že budem reprezentovať slovenské farby. Čaká nás dôležitá sezóna, na ktorú sa teším. Nielen z Petry, ale z celého tímu cítim tú správnu energiu, čo je mimoriadne dôležité," povedal pre denník Šport.

Mauro Pini, rodák zo Švajčiarska, v minulosti trénoval Španielku Maríu José Riendu Contrerasovú, tiež spolupracoval s Vlhovej konkurentkou Larou Gutovou-Behramiovou.

Najúspešnejšie obdobie prežil so Slovinkou Tinou Mazeovou. Na olympiáde v Soči 2014 dopomohol slovinskej pretekárke získať dva najcennejšie kovy.

Ešte v apríli sme písali, že podľa švajčiarskeho periodika Blick sa stane trénerom Petry Vlhovej Mauro Pini. Ukázalo sa, že mali informácie z dôveryhodného zdroja.

Začiatkom mája sa správy potvrdili a vo štvrtok sa Pini objavil na Slovensku. Aká majú ambície? 

„Momentálne je ešte asi priskoro o tom konkrétne hovoriť. Všetci však vieme, že máme pred sebou olympijskú sezónu… Zároveň si ale uvedomujeme, že nás čaká veľa práce. Je dôležité, že Petra stále nie je na vrchole svojich možností a schopností. Ja ako tréner oceňujem, že existuje priestor na zlepšenie a že sa spoločne máme kam posúvať.”