Najlepšia rakúska lyžiarka si užíva pretekanie v ére Vlhovej a Shiffrinovej

v kategórii: Zimné športy 0

"Petra a Mikaela nám všetkým ukazujú, čo všetko je v ľudských možnostiach," uviedla Katharina Liensbergerová.

ol ešte príliš veľký.

"Myslím si, že je úžasné, čo tie dve predvádzajú. Petra a Mikaela nám všetkým ukazujú, čo všetko je v ľudských možnostiach. Pre mňa je dvakrát zaujímavé, že môžem jazdiť v ich ére. Do budúcnosti sú obe pre mňa veľkou výzvou," uviedla Katharina Liensbergerová v rozhovore na portáli laola1.at.

Mladá Rakúšanka zatiaľ stále čaká na víťazstvo v pretekoch SP či individuálnu medailu z majstrovstiev sveta alebo zimných olympijských hier. Tento rok bola tretia v slalome v chorvátskom Záhrebe, kde víťazná Vlhová uštedrila poriadnu lekciu pre kompletnú konkurenciu vrátane Shiffrinovej. Liensbergerová skončila tretia aj v závere minulého kalendárneho roka v rakúskom Lienzi, tam sa dostala na pódium v obrovskom slalome. "Nemala som v tejto sezóne vysoké ambície, iba som ju chcela dokončiť zdravá a v čo najlepšej nálade. Celkové tretie miesto ma veľmi potešilo," pokračovala Liensbergerová.

Na otázku, či by práve ona mohla nadviazať na úspechy rakúskych slalomárok z nedávnej minulosti, odpovedala: "Vôbec sa necítim ako líderka rakúskeho tímu. Na rozdiel od viacerých kolegýň sa mi však podarilo dokončiť sezónu bez zranenia. Aj preto som momentálne najlepšia Rakúšanka v obrovskom slalome a najmä v slalome. Tréneri o mne hovoria, že som cieľavedomá a koncentrovaná. Presne v takom nastavení by som chcela začať aj ďalšiu sezónu," dodala Liensbergerová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.