Jarné počasie mení program v zjazdovom lyžovaní na paralympiáde v Pjongčangu

v kategórii: Zimné športy 0

Do strediska Čongson zavítala jar a teploty vysoko nad nulou ČONGSON 13. marca (WebNoviny.sk).

Rovnako ako vo februári počas zimných olympijských hier aj v marci počas XII. zimných paralympijských hier v kórejskom Pjongčangu vstúpilo do hry počasie a organizátori museli pristúpiť k zmene programu jednotlivých súťaží v zjazdovom lyžovaní. Do strediska Čongson zavítala jar a teploty vysoko nad nulou.

Do utorka sa disciplíny konali podľa plánu. Na stredu 14. marca bol pôvodne naplánovaný slalom mužov, o deň neskôr sa mal konať slalom žien a počas víkendu súťaže v obrovskom slalome - v sobotu mužov a v nedeľu žien.

Po novom sa v stredu uskutočnia všetky obrovské slalomy oboch pohlaví (1. kolo o 9.30 h a 2. kolo o 14.00 h - 1.30 h SEČ a 6.00 h SEČ).

Vo štvrtok príde na rad slalom žien (1. kolo o 9.30 h a 2. kolo o 12.30 h - 1.30 h SEČ a 4.30 h SEČ), na piatok je v stredisku Čongson naplánované voľno. V sobotu 17. marca vyvrcholia súťaže zjazdárov slalomom mužov (1. kolo o 9.30 h a 2. kolo o 14.00 h - 1.30 h SEČ a 6.00 h SEČ).

Medzi ženami na ZPH 2018 spomedzi Slovákov štartujú zrakovo znevýhodnená Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou a medzi stojacimi ženami Petra Smaržová. Medzi mužmi sú to Marek Kubačka (navádzačka Mária Zaťovičová), Jakub Krako (navádzač Branislav Brozman), Miroslav Haraus (navádzač Maroš Hudík), medzi stojacimi mužmi Martin France.

 

 


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.