Eliasch povedie Medzinárodnú lyžiarsku federáciu zrejme aj v ďalších rokoch, vo voľbách nemá protikandidáta

v kategórii: Zimné športy 0

Johan Eliasch od júna 2021 dosluhuje za už zosnulého Gian Franca Kaspera, v 97-ročnej histórii organizácie je len piatym prezidentom FIS.

4.4.2022 (Webnoviny.sk) - Súčasný prezident Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) bude Johan Eliasch organizáciu pravdepodobne povedie aj v rokoch 2022 až 2026. Podľa správy na oficiálnom webe FIS totiž nemá protikandidáta. Švédsky rodák vlani na tomto poste nahradil 77-ročného Švajčiara Gian Franca Kaspera. O post šéfa FIS sa v jari 2021 uchádzali aj Sarah Lewisová, Mats Arjes a Urs Lehmann. Britský podnikateľ Eliasch sa stal len piaty prezidentom FIS v 97-ročnej histórii organizácie.

Pred Kasperom (1998 - 2021) viedol FIS takmer polstoročie iný Švajčiar Marc Hodler (1951-1998). Pred nimi boli v tejto pozícii Nór Nicolai Ramm Östgaard (1934-1951) a Švéd Ivar Holmquist (1924-1934).

Známe je už to, že Johan Eliasch nepovedie FIS tak dlho ako niektorý z jeho predchodcov, po novom totiž prezident môže svoj post zastávať nanajvýš počas troch štvorročných funkčných období. Ostatný rok sa však Švédovi neráta, keďže dokončuje funkčné obdobie svojho predchodcu, ktorý v júli 2021 zosnul.

Najbližšie voľby vo FIS sa uskutočnia 26. mája 2022, okrem prezidenta si zástupcovia národných zväzov budú voliť aj členov Rady FIS. Tá pozostáva z prezidenta organizácie, osemnástich volených členov a dvoch zástupcov športovcov (aktuálne Američanka Hannah Kearneyová a Fín Martti Jylhä, pozn.). Slovensko vo voľbách do Rady FIS nemá medzi 23 kandidátmi svojho zástupcu.

Zdroj: Webnoviny.sk - Eliasch povedie Medzinárodnú lyžiarsku federáciu zrejme aj v ďalších rokoch, vo voľbách nemá protikandidáta

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.