Turci urobili so Slovákmi rýchly proces a vedú tabuľku A-skupiny Zlatej európskej ligy

v kategórii: Volejbal 0

Tretia prehra slovenských volejbalistov v Zlatej európskej lige, v Turecku získali iba 43 bodov. (WebNoviny.sk).

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo štvrtom zápase Zlatej európskej ligy 2019 na palubovke Turecka hladko 0:3 na sety.

Zverenci Andreja Kravárika si nenapravili reputáciu z prvého vzájomného stretnutia, v ktorom takisto nezískali ani set. V tabuľke A-skupiny majú Turci plný počet 12 bodov a sú veľmi blízko k postupu na turnaj Final Four do estónskeho Tallinnu (21. - 22. júna).

Naopak, Slováci si svoje šance skomplikovali, keďže po odohraní štyroch duelov majú na konte iba 3 body. Zároveň naďalej platí, že Turkov zatiaľ naposledy zdolali ešte v septembri 2013. Tím Andreja Kravárika čaká ďalší zápas v Zlatej európskej lige v stredu 12. júna, keď v Humennom privíta mužstvo Lotyšska.

Zlatá európska liga volejbalistov 2019 (A-skupina) 

  • 4. kolo
MALATYA

Turecko - Slovensko 3:0 (15, 11, 17)

69 minút, rozhodovali: Marev (Bulh.), Bozkurt (Tur.)

Zostavy a body:

Turecko: Karasu 5, Eksi, Subasi 6, Durmaz 12, Lagumdzija 6, Aydin 3, liberá Mert, Döne (Ünver 1, Gülmezoglu 4, Toy 10, Ulu, Metin, Yatgin 2)

Slovensko: Ondrovič 4, Palgut, Firkaľ 4, J. Kováč 1, Lamanec 4, Pavelka 2, liberá Kurej, Vítko (Kriško, Jendrejčák 2, Lux 2, Gavenda 4, Kyjanica, Goč)

Tabuľka A-skupiny

1. Turecko 4 4 0 12:1 12

2. Lotyšsko 3 1 2 5:7 4

3. Slovensko 4 1 3 5:11 3

4. Belgicko 3 1 2 5:8 2V Malatyi to bola od začiatku stretnutia jednoznačná záležitosť domácich volejbalistov. V úvodných dvoch setoch dovolili Slovákom získať dokopy iba 26 bodov, z toho desať bolo po tureckých chybách na podaní. V prvej polovici tretieho setu bolo skóre pomerne vyrovnané, ale následne sa hráčom v červených dresoch podarilo odskočiť svojmu súperovi. Napokon tretie dejstvo vyhrali 25:17, keďže podaním do siete ukončil stretnutie Július Firkaľ.

Hlasy

  • zdroj: svf.sk
Andrej Kravárik (tréner SR): "Turci podľa očakávania nastúpili v najsilnejšej zostave, nenechali nič na náhodu a týmto víťazstvom v podstate spečatili svoje prvenstvo v našej skupine. My sme v žiadnej hernej činnosti nedokázali reagovať na veľmi dobrú hru súpera, dokonca ani v prvom a treťom sete, keď sme mali výnimočne dobre prihrané. Vo všetkých herných činnostiach sme zaostali o dve alebo tri triedy. Šancu vyskúšať si špičkový európsky ´level´ dostali aj chlapci z lavičky, je to pre nich veľká škola. Prehra je krutá a tvrdá, je však potrebné pozerať sa na veci triezvo. Čakajú nás dva ťažké zápasy v domácom prostredí, kde okrem Mateja Kubša budeme v plnej zostave, a to sú pre nás dôležitejšie stretnutia ako dnešné. Doma proti Lotyšsku a Belgicku chceme predviesť minimálne také výkony ako na pôde týchto súperov."

Filip Palgut (nahrávač SR): "V dnešnom zápase bol najväčší rozdiel v útoku. Nedarilo sa nám, najmä preto sme Turkom podľahli."

Marián Vitko (libero SR): "Turci nám ukázali, kde sa nachádza svetový volejbal. Vo všetkých herných činnostiach boli lepší a nedokázali sme ich viac potrápiť. Dominovali suverénne, my sme sa trápili."

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.