Aktualizované: Slovenské volejbalistky v osemfinále európskeho šampionátu vyzvú vicemajsterky sveta

v kategórii: Volejbal 0

Slovenky skončili v základnej D-skupine na treťom mieste s bilanciou 3 víťazstvá - 2 prehry a v prvom kole vyraďovacej fázy napriek tomu nenarazia na druhý tím B-skupiny, ktorým je Poľsko.

31.8.2019 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 30. augusta 9:06
Slovenské volejbalové reprezentantky nastúpia proti hráčkam Talianska v nedeľňajšom osemfinále majstrovstiev Európy. Hrať sa bude od 18.00 h a Slovenky budú mať rovnako ako počas doterajšej časti šampionátu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave výhodu domáceho prostredia.

O súperovi Slovenska definitívne rozhodol výsledok štvrtkového záverečného zápasu B-skupiny, v ktorom Taliansko prehralo s Poľskom 2:3 na sety. Úradujúce vicemajsterky sveta Talianky síce utrpeli prvú prehru na šampionáte, ale aj tak vyhrali svoju skupinu.

Slovenky skončili v základnej D-skupine na treťom mieste s bilanciou 3 víťazstvá - 2 prehry. V prvom kole vyraďovacej fázy napriek tomu nenarazia na druhý tím B-skupiny, ktorým je Poľsko. Uplatní sa totiž pravidlo, podľa ktorého Poľky aj Slovenky ako usporiadateľské krajiny musia odohrať svoje osemfinálové zápasy v domácom prostredí.

Preto si slovenské volejbalistky zmerajú sily s víťazkami B-skupiny Taliankami a Poľky sa v osemfinále v Lodži stretnú so Španielkami, štvrtým tímom D-skupiny. Ďalšiu dvojicu pre osemfinále v Bratislave tvoria Rusky a Belgičanky. Tento zápas sa začne už o 15.30 h. V nedeľu 1. septembra odohrajú kompletný program ôsmich stretnutí osemfinále

Osemfinále ME 2019 vo volejbale žien - program

  • všetky zápasy sa hrajú 1. septembra
Rusko - Belgicko (15.30 h, Bratislava)

Taliansko - Slovensko (18.00 h, Bratislava)

Srbsko - Rumunsko (16.00 h, Ankara)

Turecko - Chorvátsko (18.30 h, Ankara)

Holandsko - Grécko (16.00 h, Budapešť)

Azerbajdžan - Bulharsko (18.30 h, Budapešť)

Nemecko - Slovinsko (18.00 h, Lodž)

Poľsko - Španielsko (20.30 h, Lodž)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.