Plážové volejbalistky Štrbová a Dubovcová na svetovom šampionáte zvíťazili a postúpili do play-off

v kategórii: Volejbal 0

Slovenky v treťom zápase zdolali mexický pár Martha Revueltová, Zaira Alejandra Orellanová 2:0 (16, 9). (WebNoviny.sk).

head>3.7.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou postúpili na majstrovstvách sveta v nemeckom Hamburgu do play-off.

Slovenky, ktoré sú 26. vo svetovom rebríčku, v utorok predpoludním v treťom zápase zdolali mexický pár Martha Revueltová, Zaira Alejandra Orellanová 2:0 (16, 9) a v hodnotení základnej L-skupiny obsadili po dvoch víťazstvách a jednej prehre konečné druhé miesto.

Z prvej priečky postúpili ďalej Brazílčanky Bárbara s Fernandou. Aj Fínky Taru Lahtiová-Liukkonenová, Anniina Parkkinenová ešte majú šancu na prienik ďalej.

Potvrdili rolu favoritiek

"Som šťastná, že sme vyhrali a potvrdili rolu favoritiek. Prvý set bol z našej strany ešte trochu rozpačitý, predsa len, byť favoritom nie je jednoduché, ale zvládli sme to. Druhý set už bol pokojnejší a odrazilo sa to aj na výsledku. V tomto chladnejšom počasí sa mi hralo dobre, mám to radšej než štyridsať stupňov a teplo na odpadnutie. Som rada, že sme splnili cieľ a teraz si počkáme, aké súperky nám žreb určí," uviedla Andrea Štrbová podľa oficiálnej stránky Slovenskej volejbalovej federácie.

Mená súperiek v boji o osemfinále ešte Slovenky nepoznajú, dozvedia sa ich neskôr. Najbližšie sa Štrbová s Dubovcovou predstavia v súťažnom súboji vo štvrtok 4. júla.

V prvom sete spravili pár chýb

Priamo do play-off postupujú dva najlepšie tímy z každej skupiny a štyri najlepšie dvojice z tretích miest. Ďalších osem družstiev z tretích miest bude bojovať v play-off o postup do vyraďovacej časti.

"V prvom sete sme spravili pár chýb, v druhom sme sa upokojili. Museli sme potvrdiť úlohu favorita, v druhom sete z nás nervozita opadla a splnili sme plán. Na začiatku druhého setu mi tam padlo pár es, chytili sme dobrý rytmus a podarilo sa nám viac aj ubrániť. Teraz už len budeme čakať, ako dopadnú ďalšie stretnutia a koho dostaneme do play-off," dodala Dubovcová.

Majstrovstvá sveta v plážovom volejbale (L-skupina)

  • utorok:
Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) - Martha Revueltová, Zaira Alejandra Orellanová (Mex.) 2:0 (16, 9)

Bárbara, Fernanda (Braz.) - Taru Lahtiová-Liukkonenová, Anniina Parkkinenová (Fín.) 2:0 (15, 17)

Konečná tabuľka L-skupiny:

1. Bárbara, Fernanda 3 3 0 6:0 126:86 6

3. Štrbová, Dubovcová 3 2 1 4:2 112:97 5

3. Lahtiová,Parkkinenová 3 1 2 2:4 104:104 4

4. Revueltová, Orellanová 3 0 3 0:6 71:106 3© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.