Plážové volejbalistky Štrbová a Dubovcová na svetovom šampionáte prehrali s Brazílčankami

v kategórii: Volejbal 0

Priamo do play-off turnaja postúpia dva najlepšie tímy z každej skupiny a štyri najlepšie dvojice z tretích miest. Ďalších osem družstiev z tretích miest bude bojovať v zápase o prenik do play-off. (WebNoviny.sk).

head>2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou po prvý raz prehrali na majstrovstvách sveta v nemeckom Hamburgu (28. júna - 7. júla). V druhom dueli základnej L-skupiny Slovenky nestačili na Brazílčanky Bárbaru a Fernandu 0:2 (-15, -13).

Brazílčanky potvrdili rolu favoritiek

Slovenky sú 26. vo svetovom rebríčku, Brazílčanky 13., čiže Juhoameričanky potvrdili rolu favoritiek. V priebežnej tabuľke L-skupiny sú na čele práve Brazílčanky so 4 bodmi, o bod menej s bilanciou 1 víťazstvo - 1 prehra majú slovenské reprezentantky a rovnako fínsky tandem Taru Lahtiová-Liukkonenová, Anniina Parkkinenová.

"Prehru z Itapemy nám Brazílčanky vrátili aj s úrokmi. Mali nás dobre prečítané; vedeli, čo budú na nás hrať a vychádzalo im to. My sme ich tiež mali prečítané, ale neubránili sme to, čo sme mali. V druhom sete nás už zatlačili a boli sme bez šance. Vyhrali taktickú bitku, lepšie zvládli aj nepredvídateľný vietor, v ktorom sme sa my s údermi trápili. Z tejto prehry sa oklepeme, Brazílčanky boli favoritky a my sme mohli len prekvapiť," uviedla Andrea Štrbová podľa oficiálnej stránky Slovenskej volejbalovej federácie.

Slovenky ešte vyzvú Mexičanky

V základnej L-skupine si slovenské reprezentantky ešte zmerajú sily s Mexičankami Revueltovou a Orellanovou (2. 7. od 10.00 h). Priamo do play-off turnaja postúpia dva najlepšie tímy z každej skupiny a štyri najlepšie dvojice z tretích miest.

Ďalších osem družstiev z tretích miest bude bojovať v zápase o prenik do play-off. "Mexičanky musíme zatlačiť hneď od začiatku, bude to viac o našej hre. Verím, že budeme hrať dobre, bez chýb a zvíťazíme," dodala Štrbová k utorkovému súboju so súperkami z Mexika.

Majstrovstvá sveta v plážovom volejbale (L-skupina)

  • pondelok
Bárbara, Fernanda (Braz.) - Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) 2:0 (15, 13)

Taru Lahtiová-Liukkonenová, Anniina Parkkinenová (Fín.) - Martha Revueltová, Zaira Alejandra Orellanová (Mex.) 2:0 (11, 9)

Tabuľka L-skupiny

1. Bárbara, Fernanda 2 2 0 4:0 84:54 4

2. Lahtiová,Parkkinenová 2 1 1 2:2 72:62 3

3. Štrbová, Dubovcová 2 1 1 2:2 70:72 3

4. Revueltová, Orellanová 2 0 2 0:4 46:64 2

Zostávajúci program Sloveniek v základnej L-skupine

utorok 2. júla (10.00): Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) - Martha Revueltová, Zaira Alejandra Orellanová (Mex.)© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.