Foto: V Budapešti predstavili nové logo CEV a ME 2019, ktoré sa uskutočnia aj na Slovensku

v kategórii: Volejbal 0

Slovensko je jedným zo spoluorganizátorov ženského európskeho šampionátu. BUDAPEŠŤ 2. novembra (WebNoviny.sk).

Európska volejbalová konfederácia (CEV) predstavila vo štvrtok večer v Budapešti nové logo inštitúcie aj kontinentálnych šampionátov mužov aj žien, Slovensko je jedným zo spoluhostiteľov ME žien.

Nové logo CEV má tvar kruhu, ktorý symbolizuje volejbalovú loptu, a stretáva sa v ňom viacero vzorov - dizajn vznikol spojením tvarov na vlajkách všetkých 56 členských krajín riadiaceho orgánu európskeho volejbalu. Z tohto loga vychádzajú logá blížiacich sa šampionátov, v ktorých dominujú farby hostiteľských krajín.

 

Spolu s poprednými predstaviteľmi CEV sa na slávnosti zúčastnili aj zástupcovia ôsmich organizátorov budúcoročných ME - ženský turnaj sa uskutoční v Turecku, Poľsku, Maďarsku a na Slovensku, mužský vo Francúzsku, Belgicku, Holandsku a Slovinsku. Slovenskú volejbalovú federáciu (SVF) zastupovali jej prezident Martin Kraščenič, zastupujúci generálny sekretár Tomáš Singer a niekdajšia výborná volejbalistka Adriana Marčeková, šesťnásobná víťazka a rekordérka národnej ankety Volejbalistka roka sa stala ambasádorkou podujatia na Slovensku.

Prvé dojmy sú fantastické

"Prvé dojmy z loga CEV a majstrovstiev Európy sú fantastické. Je to niečo úplne mimo realitu. Vstupujeme do digitálnej éry a tomu sa nové logo prispôsobilo," povedal pre web SVF jej šéf Kraščenič a doplnil: "Očakávame od toho zmenu prístupu a myslenia v komunikácii s médiami, nové logo by zároveň malo prispieť k zlepšeniu komunikácie na každej úrovni. Pravdepodobne to ovplyvní aj úpravy loga v rámci našej federácie."

Adriana Marčeková videla nové logo tesne pred začiatkom slávnostného odhalenia. Nové logo CEV následne odprezentoval Angličan Mike Robinson, strategický riaditeľ spoločnosti Alphabet. "Teraz sú dojmy oveľa lepšie ako na prvý pohľad. Logo je modernejšie a použiteľnejšie na prezentáciu jednotlivých podujatí. Myslím si, že sa podarilo," uviedla 43-ročná rodáčka z Košíc, ktorá sa preslávila aj vo Švajčiarsku, Nemecku a Taliansku.

Pekné zápasy a ženy

Ženské ME 2019 sa uskutočnia od 23. augusta do 8. septembra. Na Slovensku - na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave - odohrajú jednu zo štyroch šesťčlenných základných skupín a dve osemfinálové stretnutia. Na oboch kontinentálnych šampionátoch sa predstaví 24 krajín, teda rekordný počet účastníkov.

Na Slovensku budú sprievodnou udalosťou oslavy stého výročia založenia volejbalu v krajine. "Je skvelé, že sa podarilo našej federácii získať právo organizácie majstrovstiev Európy. Bude to športový sviatok. Volejbal je krásny, rýchly a dynamický šport a diváci sa budú môcť pozerať nielen na peknú hru, ale aj na krásne ženy," doplnila Marčeková.

Majú veľké plány

Do začiatku ME zostáva ešte niekoľko mesiacov, no prípravy podľa Kraščeniča už sú v plnom prúde. "Organizácia takéhoto podujatia je nesmierne náročná, čo sme v posledných mesiacoch pocítili. Absolvovali sme niekoľko mítingov, na ktorých si spoločne s ďalšími organizátormi nastavujeme ciele, ktoré chceme splniť. Po našich skúsenostiach s organizáciou viacerých mládežníckych majstrovstiev Európy je toto pre nás zásadná zmena, prvýkrát v histórii organizujeme elitné seniorské podujatie. Verím, že to dopadne úspešne, radi by sme aj v budúcnosti žiadali o organizáciu vrcholných podujatí," uzavrel Martin Kraščenič.

Slávnostný program v Budapešti v piatok vyvrcholí výročným podujatím Gala spojeným so žrebom skupinovej fázy Ligy majstrov a Ligy majsteriek 2018/2019.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.