Úradujúca olympijská šampiónka v tenise Bencicová prerušila kariéru, očakáva príchod potomka (foto)

v kategórii: Tenis 0

Na okruhu chýba od turnaja v americkom San Diegu, ktorý sa konal v polovici septembra.

6.11.2023 (SITA.sk) - Úradujúcu olympijskú šampiónku v tenise Belindu Bencicovú čaká minimálne dočasná pauza od súťažného športu. Dvadsaťšesťročnú Švajčiarku so slovenskými koreňmi totiž čakajú milé - mamičkovské povinnosti.

Partner je jej súčasný kouč

Nového člena do rodiny čaká Bencicová spolu s partnerom Martinom Hromkovičom - štyridsaťjedenročným niekdajším futbalistom a jej súčasným kondičným koučom.Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Príspevok, ktorý zdieľa Belinda Bencic (@belindabencic)Čoskoro čakáme príchod nášho malého zázraku! Nemôžeme sa dočkať stretnutia s tebou," napísala Bencicová na instagrame. Nešpecifikovala, kedy očakáva prírastok ani plány o prípadnom návrate do profitenisu.

Medaily z Japonska obhajovať nebude

Belinda Bencicová v tejto sezóne získala dva singlové tituly na turnajoch v austrálskom Adelaide a v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Na okruhu chýba od turnaja v americkom San Diegu, ktorý sa konal v polovici septembra. V rebríčku WTA jej aktuálne patrí 14. priečka.

Švajčiarka na OH v Tokiu v lete 2021 získala dve medaily - zlatú v dvojhre a striebornú vo štvorhre. V lete 2024 sa olympijský tenisový turnaj na parížskych dvorcoch začne 27. júla a je zrejmé, že Bencicová nebude obhajovať medaily z Japonska.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.