Slovenský paralympijský výbor má staronového šéfa, Ján Riapoš pritom už nechcel kandidovať

v kategórii: Tenis 0

Zdravotne znevýhodnení športovci vybojovali pre Slovensko už 675 medailí z paralympijských hier, majstrovstiev sveta a majstrovstiev Európy.

22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Na čele Slovenského paralympijského výboru (SPV) bude v šiestom volebnom období za sebou Ján Riapoš, ktorý je stále aktívnym reprezentantom v parastolnom tenise.

Na nedeľňajšom valnom zhromaždení SPV dostal hlasy od 23 z 28 delegátov a bude pokračovať vo funkcii predsedu, v ktorej pôsobí nepretržite od roku 2003.

Presvedčil ho štátny tajomník Husár

"Po piatich funkčných obdobiach som bol rozhodnutý, že už nebudem kandidovať, ale štátny tajomník Ivan Husár dosiahol u mňa opačný efekt. Namotivoval ma, aby som bojoval ďalej, pretože s koronavírusom sa už dnes vieme vysporiadať, aj s vojnou na Ukrajine. To, s čím sa nevieme vysporiadať, je tvrdohlavosť zástupcov ministerstva školstva vo vzťahu k športu zdravotne znevýhodnených," uviedol Riapoš po znovuzvolení, citoval ho oficiálny web SPV.

Na valnom zhromaždení v bratislavskom hoteli Lindner boli zvolení aj ďalší členovia vedenia SPV. Branislav Režnák zostal členom výkonného výboru zodpovedného za štátnu reprezentáciu, Juraj Medera bude vo výkonnom výbore zodpovedať za rozvoj a propagáciu.

Mládež bude mať na starosti paraalpský lyžiar Jakub Krako, zástupkyňou športovcov bude Michaela Balcová, zdravotnú problematiku povedie Dušana Augustovičová, sekciu telesne znevýhodnených Miroslav Dráb, zrakovo znevýhodnených Václav Trnka a mentálne znevýhodnených Róbert Luby.

Slovensku priniesli stovky medailí

V kontrolnej komisii SPV budú Adela Funková a Miriam Slobodová, predsedkyňou disciplinárnej komisie Katarína Šustáková. Členmi komisie budú Andrej Vičan a parastolná tenistka Alena Kánová. Predsedom disciplinárnej a odvolacej komisie sa stal Peter Kuračka, jej členmi Ingrid Šilonová a Ľuboš Dobrotka.

Zdravotne znevýhodnení športovci vybojovali pre Slovensko už 675 medailí z paralympijských hier, majstrovstiev sveta a majstrovstiev Európy, z toho 200 zlatých. Na letnej paralympiáde v Tokiu získali Slováci 11 medailí (5 zlatých, 3 strieborné, 3 bronzové), na zimnej paralympiáde v Pekingu sa tešili z troch zlatých a troch bronzových medailí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.