Slovenské tenistky budú hrať na finálovom turnaji Pohára federácie aj proti Američankám

v kategórii: Tenis 0

Žreb základných skupín finálového turnaja Pohára federácie.

v Budapešti predstavia v základnej C-skupine, kde budú ich súperkami Američanky a Španielky. Rozhodol o tom utorkový žreb v Múzeu krásneho umenia v hlavnom meste Maďarska.

Slovenky boli v treťom koši

Slovensko bolo na základe aktuálneho poradia v rebríčku tenisových družstiev nasadené do tretieho výkonnostného koša a vopred bolo isté iba to, že nenarazí Belgicko, Švajčiarsko a domáce Maďarsko.

.

Do semifinále iba víťazky skupín

Obhajkyne prvenstva Francúzky sa predstavia v A-skupine s Ruskami a domácimi Maďarkami, v B-skupine nastúpia Austrálčanky, Bielorusky a Belgičanky, v D-skupine Češky, Nemky a Švajčiarky. Do semifinále postúpia iba víťazky jednotlivých skupín.

"Keď sa pozerám na zloženie skupín, ťažko si bolo vyberať súperov. Naša skupina je zaujímavá, určite prinesie veľa kvalitných zápasov. Verím, že do neďalekej Budapešti nás prídu povzbudiť fanúšikovia, ktorí uvidia kvalitný tenis. Američanky majú v tíme ikonu ženského tenisu Serenu Williamsovú, Španielky finalistku tohtoročného Australian Open Garbine Muguruzovú. Ak do Budapešti prídu, budú určite veľkými lákadlami," povedal medzinárodný a športovo-technický riaditeľ STZ Ľubomír Páleník pre web stz.sk.

V Budapešti príde na vôbec prvé vzájomné meranie Sloveniek s Američankami, tieto tímy proti sebe ešte nikdy nenastúpili. So Španielkami hrali slovenské tenistky v minulosti už dvakrát - v apríli 2012 ich na antuke v Marbelle zdolali 3:2 a vo finále v novembri 2002 na tvrdom povrchu na Gran Canarii triumfovali 3:1.

Rozdelia 18 miliónov dolárov

ITF na finálovom turnaji v Budapešti rozdelí 18 miliónov amerických dolárov, z toho dve tretiny pre hráčky a tretinu pre národné federácie. V minulosti sa podobný formát Pohára federácie konal v roku 2001, v Madride vtedy uspeli Belgičanky.

.

, tretí pridala Janette Husárová.

Pohár federácie 2020 - finálový turnaj

  • zloženie základných skupín
A-skupina: Francúzsko, Rusko, Maďarsko

B-skupina: Austrália, Bielorusko, Belgicko

C-skupina: USA, Španielsko, SLOVENSKO

D-skupina: Česko, Nemecko, Švajčiarsko

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.