Serena Williamsová začala sezónu turnajovým titulom, víťazný šek darovala obetiam požiarov v Austrálii (video)

v kategórii: Tenis 0

Vďaka triumfu mladšia zo sestier Williamsových získala šek na 43-tisíc amerických dolárov, ale ten ihneď darovala obetiam ničivých požiarov v Austrálii.

sa po troch rokoch dočkala turnajového titulu na okruhu WTA. Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka vo dvojhre triumfovala v úvode aktuálnej sezóny na podujatí ASB Classic v novozélandskom Aucklande, kde si vo finále poradila s krajankou Jessicou Pegulovou 6:3, 6:4.

"Cítim sa dobre. Bol to dlhý čas, čo som čakala na turnajové prvenstvo. Myslím si, že na mojej tvári môžete vidieť, že sa mi uľavilo. Jessica bola vo finále skvelá. Bol to vynikajúci zápas a ja som si v súboji o titul nemohla želať lepšiu protivníčku," zhodnotila 38-ročná Američanka.Williamsová ovládla vôbec prvý turnaj od januára 2017 a zároveň od narodenia dcéry Olympie. Medzitým bola dvakrát vo finále Wimbledonu aj dvakrát vo finále US Open.

.

stroskotala až vo finále. "Cítim, že som sa v priebehu týždňa zlepšovala. Je to určite príjemná správa," zhodnotila skúsená Američanka, ktorá sa pripravuje na Australian Open.

Auckland - dvojhra - finále

  • nedeľa
Serena Williamsová (USA-1) - Jessica Pegulová (USA) 6:3, 6:4

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.