Šarapovová po vypadnutí v Indian Wells vyhodila trénera

v kategórii: Tenis autor: Tomáš Lengyel 0

Ruská tenistka Maria Šarapovová neuspela v zápase prvého kola na podujatí v Indian Wells, keď podľahla mladej Japonke Naomi Osakovej. Krátko potom oznámila verejnosti, že ukončila spoluprácu s dlhoročným trénerom Svenom Groeneveldom. Informuje o tom oficiálny web WTA.

„Po štyroch úspešných rokoch spolupráce sa chcem Svenovi poďakovať za jeho neskutočnú lojalitu, pracovnú morálku a najmä za vytvorenie vzájomného priateľstva, ktoré vzniklo na pozadí nášho pracovného vzťahu," napísala Šarapovová na vlastnej webovej stránke.

„Maria bola jednou z najtvrdšie pracujúcich profesionálnych tenistiek, ktoré som viedol. Jej sila a bojovný duch sú vecami,  sktorými sa dá počítať aj v budúcnosti. Preto k nej prejavujem hlboký rešpekt ako k hráčke a zároveň aj osobe,"vyjadril sa Groeneveld.

Spolupráce ruskej tenistky a holandského kouča sa začala pred sezónou 2014. Odvtedy Šarapovová získala sedem turnajových titulov vrátane prvenstva na French Open. Momentálne je tridsaťročná hráčka na 41. mieste vo svetovom rebríčku a jej najlepším výsledkom v aktuálnej sezóne je semifinále z podujatia v čínskom Šenžene.