Šafářová sa po boku Cibulkovej na Roland Garros rozlúčila s hráčskou kariérou a teší sa na lyžovanie

v kategórii: Tenis 0

"Roland Garros je pre mňa veľmi výnimočný turnaj, na ktorý mám tie najkrajšie spomienky," povedala Šafářová. (WebNoviny.sk).

Česká tenistka Lucie Šafářová definitívne ukončila profesionálnu hráčsku kariéru po stredajšej prehre v druhom kole štvorhry na Roland Garros.

Po jej boku nastúpila Slovenka Dominika Cibulková, ale spoločne nestačili na pár americko-nemecký Sofia Keninová a Andrea Petkovicová. V prvom sete síce viedlo česko-slovenské duo 4:2, ale následne stratilo desať gemov po sebe.

Úspešná v Pohári federácie

"Cítim sa dobre. Momentálne som plná emócii, hlavne tých pozitívnych. Som veľmi šťastná, že moja kariéra bola taká, aká bola. Je krásne byť späť, vidieť ľudí z organizácie WTA či hráčky, ktoré poznám niekoľko rokov a povedať dovidenia," vyjadrila sa rodáčka z Brna pre oficiálny web druhého grandslamového turnaja sezóny.

Lucie Šafářová získala v kariére sedem titulov vo dvojhre a pätnásť vo štvorhre. Okrem toho bola nesmierne úspešná v Pohári federácie, v českých farbách päťkrát triumfovala na tejto najprestížnejšej súťaži ženských tenisových družstiev. Podľa jej slov je správne, že posledný súťažný zápas odohrala v Paríži, keďže toto mesto miluje.

"Roland Garros je pre mňa veľmi špeciálny turnaj, na ktorý mám tie najkrajšie spomienky. Navždy si budem pamätať finále z roku 2015 a skvelú atmosféru na dvorci Philippa Chatriera. Samozrejme, dve víťazstvá vo štvorhre s Bethanie (pozn. Mattek-Sandsovou) boli tiež úžasné," dodala Češka.

Boj so zdravím a cestovaním

Rozhodnutie o konci kariéry sa v prípade Lucie Šafářovej rodilo pomaly, viac než rok. "V poslednom čase to už bol skôr boj so zdravím a cestovaním. Tenis ma už nerobil takou šťastnou. Nechcela som sa prepadať rebríčkom a skončiť kariéru so zlými spomienkami. Teším sa na lyžovanie, ktoré som nemohla robiť pätnásť rokov," cituje 32-ročnú tenistku oficiálna stránka Roland Garros 2019.

Hold za úspešnou kariérou Lucie Šafářovej vzdal aj legendárny švajčiarsky tenista Roger Federer. "Gratulujem Lucii k úžasnej kariére. Som veľmi rád, že ju mohla ukončiť podľa vlastných predstáv. Vždy som si užíval sledovanie jej zápasov," vyjadril sa 20-násobný grandslamový šampión z Bazileja.

Na sociálnej sieti instagram sa v krátkosti vyjadrila na adresu bývalej svetovej päťky aj Slovenka Dominika Cibulková, pre ktorú bolo cťou zdieľať kurt s "Luci" počas jej posledného zápasu kariéry.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.