Rybáriková nečakane hladko vyradila turnajovú desiatku a postúpila do druhého kola Wimbledonu

v kategórii: Tenis 0

Tridsaťročná piešťanská rodáčka v súboji s o 10 rokov mladšou favoritkou Sobolenkovou iba raz prehrala svoje podanie. (WebNoviny.sk).

head>2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne. Rybáriková nečakane hladko vyradila turnajovú desiatku Arinu Sobolenkovú z Bieloruska za 70 minút 6:2, 6:4.

Rybáriková je semifinalistka Wimbledonu spred dvoch rokov, ale v tejto sezóne spadla až na súčasné 139. miesto v rebríčku WTA. Tridsaťročná piešťanská rodáčka v súboji s o 10 rokov mladšou favoritkou Sobolenkovou iba raz prehrala svoje podanie, zatiaľ čo využila štyri zo šiestich brejkových príležitostí.

V treťom sete sa jej súperka dotiahla z 1:4 na 3:4, ale za stavu 5:4 si Slovenka pri svojom podaní už nenechala ujsť šancu na víťazstvo. Dvoma esami sa dostala k prvému mečbalu a ten premenila zásluhou chyby súperky z returnu.

Rybáriková hrá na londýnskej tráve v hlavnej súťaži po dvanásty raz. Jej súperka pre 2. kolo vzíde z amerického súboja generácií Venus Williamsová - Cori Gauffová. Päťnásobná wimbledonská šampiónka V. Williamsová má 39 rokov, jej krajanka Gauffová iba pätnásť.

Wimbledon - dvojhra žien - 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Arina Sobolenková (Biel.-10) 6:2, 6:4© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.