Real Madrid chystá zmeny: majú sa meniť veľké útočné hviezdy

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid podľa mnohých indícií čakajú na prvý pohľad veľké zmeny, i keď pri bližšej analýze sa to možno nebude zdať. Tvár súčasného tímu vedeného Zidanom sa až tak výrazne meniť nebude.

Meniť sa ale majú mená na tých najoslnivejších postoch v základnej zostave. Cristiano Ronaldo by chcel odísť z Realu Madrid, Gareth Bale a jeho ďalšie zranenie presvedčilo Real Madrid o tom, že niečo treba robiť. Preto ho ponúkne na prestupovom trhu a bude dúfať, že zaňho zinkasuje aspoň trochu solídnu sumu. Karim Benzema je čím ďalej tým viac nespokojnejší s fanúšikmi. "Najviac ma bolí, že na mňa pískajú vlastní. Ronaldo je väčší egoista ale vždy je vina na mne," takto zneli silné slová zo strany Francúza.

Koniec BBC v Reale Madrid?

Žeby sa tak blížil koniec BBC v Reale Madrid? Ten už dávno nastal, veď spomínané trio nastupuje spolu len sporadicky a v roku 2017 tomu tak bolo iba v minime prípadov. Už teraz fanúšikovia Los Blancos vidia, že niečo nie je v poriadku. Florentino Pérez, ktorý už tri prestupové letné obdobia mlčal, je pripravený rozbiť bank. Pri odchode hráčov ako Bale alebo Ronaldo je vybraná jasná náhrada - Neymar. Ten by mal stáť minimálne 200 miliónov € a Biely balet je pripravený zaňho túto sumu zaplatiť.

Ďalej chce útok posilniť mladou útočnou silou, Mbappé už je passé, ale Timo Werner z Nemecka môže získať veľkú pozornosť na Bernabéu s ohľadom na blížiace sa MS v Rusku, kde Nemci obhajujú titul. Už dávnejšie sa hovorí o záujme Realu Madrid o Edena Hazarda či Roberta Lewandowskiho. A fanúšikovia Realu Madrid sa môžu zamyslieť nad nasledujúcim faktom: Bale a Ronaldo dokopy spolu v La Lige zaznamenali iba tri góly. Možno by podobné zmeny Realu Madrid pomohli.

Zidane bude vyhodený

Ďalšia veľká zmena by mala byť na trénerskom poste: keď Real Madrid nezíska titul v tejto sezóne, Zidane bude vyhodený. Pochettino alebo Joachim Low by mohli byť jeho náhradou. Veľké zmeny na obzore pre Real Madrid? Nebuďte prekvapení, keď v auguste 2018 nebudú v Reale Madrid Bale, Ronaldo, Benzema či Zidane a v tíme budú Neymar, Kane, Hazard pod novým trénerom Pochettinom. Až taký veľký pretras môže spôsobiť kombinácia neúspechu, nespokojnosti niektorých hráčov a to, že tri roky bol Real Madrid v prestupoch vo výraznom pluse.