Querrey si v Rusku poriadne zavaril, porušil izoláciu pre COVID-19 a utiekol súkromným lietadlom

v kategórii: Tenis 0

Američan Sam Querrey mal nariadenú izoláciu po pozitívnom teste na koronavírus. Pravdepodobne ho neminie postih od ATP, ktorá už incident začala riešiť.

17.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ruské úrady nariadili americkému tenistovi Samovi Querreymu povinnú izoláciu po pozitívnom teste na koronavírus, niekdajšia svetová jedenástka však súkromným lietadlom opustila Rusko.

Tenista ušiel súkromným lietadlom

Ako vo štvrtok informovali organizátori turnaja ATP v Petrohrade, Sam Querrey a jeho manželka mali pozitívne testy na koronavírus v nedeľu, aj keď po príchode do Ruska štyri dni predtým obom vyšiel negatívny test. Tenista sa tak musel odhlásiť z hlavnej súťaže podujatia.

V pondelok tenista lekárom neotvoril dvere hotelovej izby s odôvodnením, že synček manželského páru spí. Rodina potom opustila hotel, pričom v utorok mali všetci podstúpiť preventívne vyšetrenie.

"Sam Querrey podľa záznamov hotelových bezpečnostných kamier opustil zariadenie aj s rodinou v utorok ráno o 5:45 h, pričom o tom neinformoval recepciu hotela. Tenista zástupcu ATP neskôr upovedomil, že opustil Rusko aj s rodinou súkromným lietadlom," uviedli ruskí organizátori.

Querreyho neminie trest

Situáciu z Petrohradu už začala vyšetrovať Asociácia tenisových profesionálov (ATP), ktorá však priamo nemenovala Američana Querreyho.

"Riešime porušenie protokolu súvisiaceho s ochorením COVID-19 na turnaji v Petrohrade," uviedla ATP, podľa ktorej je porušenie nariadení ohrozením celého kolotoča turnajov. Zdá sa, že aktuálne 49. hráča svetového singlového rebríčka neminie postih od strešnej organizácie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.