Putincevová sa na Wimbledone postarala o senzáciu, vyradila svetovú dvojku

v kategórii: Tenis 0

Naomi Osaková na Wimbledone dosiaľ neprešla cez 3. kolo, aktuálne to bola jej tretia účasť na známej adrese SW19. (WebNoviny.sk).

head>2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Dosiaľ najväčšie prekvapenie v úvodný hrací deň na Wimbledone sa zrodilo na účet japonskej tenistky Naomi Osakovej. Svetová aj nasadená dvojka v zápase 1. kola dvojhry žien podľahla Kazaške Julii Putincevovej 6:7 (4), 2:6.

Osaková urobila 38 nevynútených chýb

Zápas na centrálnom wimbledonskom dvorci trval 96 minút a 21-ročná favorizovaná Japonka trikrát prehrala svoje podanie, resp. urobila až 38 nevynútených chýb.

Osaková prehrala s Putincevovou (39. v rebríčku WTA) aj na nedávnom prípravnom turnaji v Birminghame (2:6, 3:6/.

Veľmi šťastná Putincevová

Osaková je víťazka US Open 2018 aj Australian Open 2019, čo jej vynieslo aj post svetovej jednotky.

Na nedávnom parížskom antukovom vrchole Roland Garros sa však lúčila v 3. kole a teraz na tráve v Londýne dokonca už po prvom zápase. Na Wimbledone dosiaľ neprešla cez 3. kolo, aktuálne to bola jej tretia účasť na známej adrese SW19.

"Je to úžasný pocit. Nikdy predtým som nehrala na najväčšom miestnom dvorci a teraz toto víťazstvo... Odviedla som dobrú robotu, bojovala som a teraz som veľmi šťastná," povedala Putincevová, cituje ju oficiálny portál Wimbledonu.

Wimbledon - dvojhra žien - 1. kolo

Julia Putincevová (Kaz.) - Naomi Osaková (Jap.-2) 7:6 (4), 6:2© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.