Obhajkyňa titulu Kerberová vo Wimbledone končí, Bartyová naďalej valcuje súperky

v kategórii: Tenis 0

Víťazka Wimbledonu z rokov 2011 a 2014, Češka Petra Kvitová, prežíva úspešný návrat na kurty po takmer dvojmesačnej pauze.

6.7.2019 (Webnoviny.sk) - V ženskej časti "pavúka" Wimbledonu vo štvrtok najviac zarezonovala prehra minuloročnej víťazky - Nemky Angelique Kerberovej.

Tridsaťjedenročná rodáčka z Brém senzačne prehrala 6:2, 2:6, 1:6 s 25-ročnou Američankou Lauren Davisovou, ktorá sa do hlavnej časti "singla" dostala iba ako tzv. lucky loser. "Povedala som si, že som silná a môžem dokázať, že sem patrím," povedala Davisová podľa agentúry AP.

Svetová jednotka Ashleigh Bartyová vyhrala na tráve aj siedmy zápas bez straty setu. Víťazka nedávneho Roland Garros v Paríži aj generálky na Wimbledon v Birminghame triumfovala v 2. kole nad Belgičankou Alison van Uytvanckovou - pripísala si tak 14. víťazstvo v rade.

Víťazka Wimbledonu z rokov 2011 a 2014, Češka Petra Kvitová, prežíva úspešný návrat na kurty po takmer dvojmesačnej pauze, počas ktorej nehrala pre problémy s ľavým predlaktím. Svetová šestka vo štvrtok vyhrala nad Kristinou Mladenovicovou 7:5, 6:2 a vylepšila si vzájomnú bilanciu s touto Francúzkou na 8:1.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.